KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oddział paszportowy we wtorki wydłuża godziny pracy

Oddział paszportowy we wtorki wydłuża godziny pracy Źródło: premier.gov.pl

Wydłużono pracę krośnieńskiego oddziału paszportowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma to przyspieszyć i ułatwić załatwianie spraw paszportowych. W sezonie letnim wpływa najwięcej wniosków.

REKLAMA


Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużyły czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków. Można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty we wtorki od godziny 8:00 do 17.30.

W pozostałe dni oddziały czynne są od 7.30 do 15.30. Oddziały paszportowe PUW będą pracować dłużej do 25 sierpnia. Wydłużone godziny pracy usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do trzech tygodni. Nie mniej jednak w sezonie letnim, w którym wpływa najwięcej wniosków, okres ten może się wydłużyć.

- W 2014 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało prawie 57 tys. wniosków paszportowych. Tylko od początku maja do końca sierpnia wpłynęło ponad 15,5 tys. wniosków o wydanie tego dokumentu. Rekordowym dniem ubiegłego roku był 20 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 605 wniosków - mówi Małgorzata Oczoś-Błądzińska, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
 
Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym oddziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?