KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piękne Krosno w pięknej Polsce. Oglądaj Krosno w TVP1

Piękne Krosno w pięknej Polsce. Oglądaj Krosno w TVP1 Fot. Media Corporation

Już w najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 9.50 wyemitowany zostanie 6 odcinek programu PIĘKNIEJSZA POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ zrealizowany w naszym mieście. Zapraszamy do oglądania.

REKLAMA


"Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej" to cykl 16–stu odcinków, a każdy z nich poświęcony jest innemu województwu. Gospodarzem studia jest Conrado Moreno, a materiały filmowe prezentujące ciekawe obiekty "z terenu" przygotowują osoby znane z programu telewizyjnego "Europa da się lubić" - obcokrajowcy na stałe związani z Polską: m.in. Steve Terrett, Elizabeth Duda, Montse Gras, Kevin Aiston. To oni zwiedzają wybrany region i rozmawiają z bohaterami opowiadanych historii. Kontynuacją felietonów są rozmowy w studio, a zaproszeni goście dyskutują o różnych formach i możliwościach wykorzystania funduszy unijnych w najbliższej przyszłości.

Kolejnym przystankiem na mapie funduszy unijnych jest piękne Podkarpacie, gdzie prowadzącą Elizabeth Duda ląduje balonem na krośnieńskim lotnisku. Odwiedza sztandarowy obiekt miasta - Centrum Dziedzictwa Szkła, którego twórcom w imponujący sposób udało się połączyć historię z nowoczesnością. Przekazując szklane dziedzictwo miasta w nowoczesnej formie, dążą do zachowania ciągłości dawnych zawodów i wszechstronnej edukacji, m.in. dzięki warsztatom i szkoleniom. Elizabeth odwiedzi też Warzyce pod Jasłem, gdzie stanęła najnowocześniejsza w Europie fabryka mebli firmy Nowy Styl. Patrząc na liczący ponad 24 tys. m² nowy zakład trudno uwierzyć, że jego właściciele - bracia Krzanowscy, zaczynali 20 lat temu od małego warsztatu, w którym sami składali krzesła... Dzisiaj wskoczyli do setki najzamożniejszych Polaków i odbierają liczne nagrody za wkład w rozwój przedsiębiorczości.

Cykl ma za zadanie przedstawić możliwie najszersze spektrum korzyści wynikających z wykorzystywania Funduszy Europejskich. Opisać sposoby pozyskiwania środków unijnych w nowej perspektywie finansowania i  przekonać widzów, że Fundusze są "dla ludzi", posługując się językiem prostym, komunikatywnym, z jednoczesnym naciskiem na atrakcyjną dla widza formą przekazu.

Program, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego produkuje firma Media Corporation.

Emisja programu "Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej" - w każdą niedzielę w TVP1 o godz. 9:50.

 

 • autor: Redakcja

5 komentarzy

 • prof. dr Wiktor Traktor

  @Ciepol ; >KrosnemhutaCentrumDziedzictwa Szkłaery. Litera ę i ą u ciebie nie istnieje. Kto cię tak wszechstronnie wyuczył naszego ojczystego języka i która to szkoła cię wydała ?

  Zgłoś nadużycie prof. dr Wiktor Traktor sobota, 16, maj 2015 16:09 Link do komentarza
 • Ciepol

  Szkoda tylko ze interesuja sie krosnem jak juz praktycznie najwieksza Huta w Polsce upadla a na jej miejscu zostal wybudowany Kaufland , szkoda ze nikt nie pozostawil chociaz kawalka starej hali do produkcji i tam nie otworzyl np muzeum z tego co pozostalo tylko mega kase wpompowali w Centrum dziedzictwa szkła przy ul Legionow , ktore niestety nie oddaje tego klimatu panujacego w tarej hucie przy Grodzkiej ...

  Zgłoś nadużycie Ciepol sobota, 16, maj 2015 14:30 Link do komentarza
 • p

  Eksperci się odezwali.

  Zgłoś nadużycie p sobota, 16, maj 2015 13:54 Link do komentarza
 • j

  aha...czyli daja nam wiecej niz wplacamy do unii.hehehe,żenada!!!

  Zgłoś nadużycie j sobota, 16, maj 2015 13:12 Link do komentarza
 • d

  Jak jest tak superowo to dlaczego tyle ludzi stad zwiało i ulice świecą pustkami???

  Zgłoś nadużycie d sobota, 16, maj 2015 12:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?