KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PWSZ Krosno w IT Academy Microsoft

Certyfikaty w ramach IT Academy Microsoft dla krośnieńskich studentów Certyfikaty w ramach IT Academy Microsoft dla krośnieńskich studentów Fot. PWSZ Krosno

W rozpoczynającym się roku akademickim 2015/2016 Microsoft Polska przedłużyła z krośnieńską uczelnią umowę, która pozwala na certyfikowanie informatyczne najlepszych studentów i bezpłatne korzystanie przez nich z oprogramowania firmy.

REKLAMA


- Przedłużenie o kolejny rok programu z krośnieńską uczelnią jest wyraźnym dowodem zaufania na wzorowe prowadzenie programu IT Academy Microsoft, czego wyrazem jest wręczenie Certyfikatu jakości - mówi Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft PWSZ Krosno.


Biuro Microsoft w Polsce. Fot. archiwum

Współpraca uczelni z Microsoft Polska pozwala między innymi na bezpłatne korzystanie przez studentów z oprogramowania firmy w ramach DreamSpark Premium (dawniej: MSDN Academic Alliance).

Na konferencji Akademickiej poruszono tematy związane ze środowiskiem systemowym Microsoft. Mówiono o nowościach IT, usługach i narzędziach programistycznych.

Czym dla PWSZ jest program IT Academy Microsoft?

- Współpraca z Microsoft Polska oznacza prestiż dla uczelni. To również dostęp do specjalistycznych materiałów szkoleniowych, kursów e-learningowych dla pracowników Zakładu Informatyki czy możliwość odbycia szkoleń w specjalistycznych ośrodkach Microsoft - wyjaśnia Robert Rajs.

W ramach programu uczelnia corocznie otrzymuje grant edukacyjny, który może wykorzystać na rozwój wiedzy, umiejętności oraz certyfikację pracowników prowadzących zajęcia dydaktyczne oraz studentów. To etap związany z rozwojem kadry dydaktycznej krośnieńskiej uczelni oraz nabyciem kompetencji praktycznych przyszłych absolwentów PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

- Każdy poziom członkostwa wiąże się z możliwością korzystania z szerokiej gamy narzędzi i zasobów, wspomagających proces przekazywania wiedzy o technologiach Microsoft - twierdzi Robert Rajs. - Otrzymujemy bezpłatne licencje na oprogramowanie Microsoft. Posiadamy dostęp do biblioteki multimedialnej, składającej się z setek specjalistycznych publikacji z zakresu informatyki - wylicza Robert Rajs, koordynator IT Academy Microsoft w PWSZ Krosno.

pd

 • autor: pd

55 komentarzy

 • KrisPol2000

  Szacun. Są debeściaki na tej uczelni jak widzę. U nas w Rzeszowie też to można zrobić

  Zgłoś nadużycie KrisPol2000 poniedziałek, 19, październik 2015 08:46 Link do komentarza
 • markus1988

  Jak przeczyta mój komentarz prowadzący tę ITACADEMY na PWSZ to proszę niech tu napisze czy można zrobić sobie taki Certyfikat. Tylko że nie jestem studentem uczelni

  Byłbym wdzięczny za informację. Super sprawa taki Certyfikat do dorobku zawodowego i napewno rozwijający umiejętności

  Zgłoś nadużycie markus1988 niedziela, 18, październik 2015 13:12 Link do komentarza
 • pawelek78

  Fajna i pozyteczna inicjatywa. Sam mam Certyfikat lecz nie z tej "rodziny".

  Zgłoś nadużycie pawelek78 sobota, 17, październik 2015 07:54 Link do komentarza
 • Sola

  Wiedziałem że coś jest nie tak! Dziękuję szanownej redakcji za interwencję i sprawdzenie tematu. Takich typów trzeba sprowadzać do parteru. Gość nazywa mnie hejterem a okazuje się że sam prowadzi hejterstwo w sieci. Gratuluje :D
  W internecie pełno takich niepełnosprawności!

  Zgłoś nadużycie Sola piątek, 16, październik 2015 22:11 Link do komentarza
 • Redakcja

  Szanowni Czytelnicy!
  Biorąc pod uwagę zaistniała polemikę oraz ton zawarty w niektórych wpisach postanowiliśmy sprawdzić źródło pochodzenia komentarzy. Jak ktoś słusznie zwrócił uwagę, wiele wpisów dodawanych jest "jeden po drugim" z różnych NICKÓW. Potwierdzamy: na godzinę 21:50 (piątek, 16.10.2015) na 50 wpisów, 30 dokonanych jest z tego samego adresu IP. Ten sam użytkownik sieci, prowadzi sam ze sobą polemikę wykorzystując różne "podpisy" - nick autor wpisu. Pozostałe 20 wpisów już nie analizujemy - nie ma sensu. Sytuację i wypowiedzi pozostawiamy do opinii czytelników. Autorowi 30 komentarzy - gratulujemy pomysłu.

  Z pozdrowieniami,
  Mateusz Głód
  Redaktor Naczelny KrosnoCity.pl

  Zgłoś nadużycie Redakcja piątek, 16, październik 2015 21:57 Link do komentarza
 • Krolewkalewka

  Skoro nie mozemy żyć warszawska rzeczywostoscia to dobrze, że chociaż jakis ułamek tych "nowosci" zostaje nam dostarczany. Długo jeszcze minie zanim bedziemy na bieżąco, ale dobre i to. Moze to jakis krok w tym kierunku.

  Zgłoś nadużycie Krolewkalewka piątek, 16, październik 2015 21:43 Link do komentarza
 • Gracjan87

  Ciekawy artykuł. Certyfikaty potrzebne. Pracodawcy sa zadowoleni, kiedy otrzymuja taki papier do ręki. Jestem twgo przykładem.

  Zgłoś nadużycie Gracjan87 piątek, 16, październik 2015 21:35 Link do komentarza
 • Absolllwent

  Przeciez nie od dzis certyfikaty sa na PWSZ. Olsnienie dla niektorych. A pomysl spoko, fakt.

  Zgłoś nadużycie Absolllwent piątek, 16, październik 2015 21:29 Link do komentarza
 • Fokus

  Elegancko. Dobrze, ze cos sie rusza w kierunku innowacji, bo jakby nie bylo ... Co tu czarowac... Jestesmy te x lat swietlnych za innymi miastami.

  Zgłoś nadużycie Fokus piątek, 16, październik 2015 21:25 Link do komentarza
 • Jontek

  Mam tak. Co prawda nieuzywany, ale na pewno dolacze go do CV.

  Zgłoś nadużycie Jontek piątek, 16, październik 2015 21:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?