KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeździsz autobusem? Zainstaluj bezpłatną aplikację z mobilnym rozkładem jazdy w Krośnie

Dla mieszkańców Krosna przemieszczających się za pomocą transportu publicznego i zastanawiających się, jak sprawnie poruszać się po mieście, stworzono przydatne rozwiązanie mobilne. Transportoid, to darmowa aplikacja, która ma za zadanie uprościć korzystanie z rozkładów komunikacji miejskiej, a tym samym przyspieszyć  codzienne dojazdy do pracy lub szkoły.  

REKLAMA


Transportoid to nie tylko zwykły rozkład jazdy w komórce. To mobilny pomocnik, który wskaże, jak najszybciej dostać się z punktu A do punktu B. Korzystając z niego można być na bieżąco z aktualizacjami rozkładów jazdy i wszystkimi zmianami w funkcjonowaniu miejskich środków transportu. Prosta w obsłudze aplikacja daje możliwość personalizowania przechowywanych informacji i zapisywanie ulubionych tras, przystanków i linii.

Transportoid sam przypomni użytkownikowi o tym, że kończy się termin ważności biletu okresowego, a dzięki opcji umożliwiającej zakup biletu przez telefon w prosty sposób można uniknąć mandatu. Ciekawym dodatkiem aplikacji jest funkcja interaktywnej mapy, która pozwala na bieżące śledzenie trasy przejazdu. Oprogramowanie jest systematycznie rozwijane przez dział developerski agencji MOBIEM, znanego dostawcy użytkowych aplikacji mobilnych.

- Coraz częściej namawia się mieszkańców aglomeracji do tego, aby podróżowali komunikacją miejską. Ma być to postawa proekologiczna i podwyższająca standard życia, ograniczająca uporczywe korki oraz zmniejszająca skalę zanieczyszczenia środowiska - mówi Eliza Durnakowska z MOBIEM, polskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu darmowych aplikacji na urządzenia mobilne. - My chcemy wykorzystać ten potencjał, bo komunikacja w Polsce jest na bardzo dobrym poziomie, i coraz więcej osób z niej korzysta. Właśnie dlatego zaangażowaliśmy się w rozwój aplikacji, która ma ułatwiać codziennie życie podróżującym środkami transportu publicznego.

Transportoid jest bezpłatny i bardzo łatwy w obsłudze. Wszystkie zmiany związane z aktualizacją rozkładów jazdy są wprowadzane na bieżąco, a jednocześnie zajmują niezmiernie mało pamięci i nie spowalniają działania telefonu. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że na systemie Android oraz Windows Phone działa w trybie offline, czyli po ściągnięciu wszystkich rozkładów jazdy, ma się do nich stały dostęp, bez konieczności łączenia się z internetem.

 

- Nasza aplikacja jest stworzona z myślą o wszystkich mieszkańcach dużych miast i aglomeracji, w których działa. Jej zadaniem jest uproszczenie poruszania się po mieście. Transportoid to krośnieńska komunikacja miejsca w zasięgu ręki, która może się przydać każdemu - przekonuje właściciel aplikacji, Marek Naruszewicz z MOBIEM.

Transportoid można pobrać na najpopularniejsze systemy operacyjne tj. Android (tutaj), Windows Phone (tutaj) i iOS (tutaj).

mm

 • autor: mm

4 komentarzy

 • haha

  nie ma dużej ilości kursów, na przykład mojej jedynki z Klonowej którą do pracy jeżdżę, wskazuje połączenia, które nie istnieją... nie ma nocnej. Super sprawa, ale do poprawy :v

  Zgłoś nadużycie haha czwartek, 22, październik 2015 23:54 Link do komentarza
 • Groch

  Brak linii G w kierunku Głowienki. Wg rozkładu na Trasportoid w kierunku Głowienki jedzie tylko linia nr 16 i ostatni autobus jest o godz. 18.15 z dworca, tymczasem naprawdę o 19.15, 21.05 i 22.15 odjeżdża linia G, ale o tym aplikacja nie informuje. Poza tym aplikacja świetna. Proszę tylko poprawić detale:)

  Zgłoś nadużycie Groch czwartek, 22, październik 2015 19:50 Link do komentarza
 • Groch

  Brak linii G w kierunku Głowienki. Wg rozkładu na Trasportoid w kierunku Głowienki jedzie tylko linia nr 16 i ostatni autobus jest o godz. 18.15 z dworca, tymczasem naprawdę o 19.15, 21.05 i 22.15 odjeżdża linia G, ale o tym aplikacja nie informuje. Poza tym aplikacja świetna. Proszę tylko poprawić detale:)

  Zgłoś nadużycie Groch czwartek, 22, październik 2015 19:49 Link do komentarza
 • gosc

  "aglomeracja", "duże miasto".....sorka wiec co robia w Krosnie? jak przejazd z dworca pks na Guzikowke zajmuje 0,5 godziny i jedziesz dookoła....i to masz 1-2 kursy na godzine.... nie dziwie się ze ludzie inwestują w samochody. Ja jak jestem w Krosnie - po miescie "z buta", okolice - busikami...ew. samochod...

  Zgłoś nadużycie gosc czwartek, 22, październik 2015 19:23 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?