Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Szpital w Krośnie zamknięty dla odwiedzających

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w krośnieńskim szpitalu. Powód? Ogólny wzrost zachorowań na grypę. Zakaz obowiązuje do odwołania. W województwie podkarpackim potwierdzono 103 przypadki zachorowań na AH1N1.

REKLAMAWzrost zachorowań na grypę w województwie podkarpackim spowodował wprowadzenie 10 lutego całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów w szpitalu w Krośnie.

Zakaz ma charakter profilaktyczny, osoby przebywające w szpitalu często mają obniżoną odporność, tym samym ryzyko zarażenia się od osoby odwiedzającej jest zbyt wysokie. - W przypadku osoby leczącej się z powodu innych schorzeń, dodatkowe zarażenie grypą mogłoby być bardzo niebezpieczne - mówi Aneta Leśniak z sekcji organizacji i marketingu krośnieńskiego szpitala. - Szpital jest przygotowany na ewentualne zachorowania. Jest zabezpieczony w odzież ochronną (maski i fartuchy) - dodaje Aneta Leśniak.

W samym powiecie krośnieńskim, w styczniu, potwierdzono 1300 przypadków zachorowań na grypę i zachorowań z objawami grypopodobnymi.

Na dzień 10 lutego w województwie podkarpackim potwierdzono laboratoryjnie 95 przypadków zachorowań osób hospitalizowanych oraz 31 przypadków osób leczonych ambulatoryjnie. Od początku stycznia doszło do dwóch zgonów, jednego z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy oraz drugiego z powodu powikłań po grypie.

W styczniu liczba zgłoszonych zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę wynosiła 4 854 (z zapadalnością 228,05). W ubiegłym roku, w tym samym czasie zarejestrowano 4 701 zachorowania (z zapadalnością 220,86).

Przypadki potwierdzone izolacja wirusa grypy w województwie podkarpackim:
- AH1N1: 103,
- AH1N1 i B: 1,
- A: 17,
- B: 5.

To dane statystyczne urzędu wojewódzkiego.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj