KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na Podkarpaciu rośnie liczba zakażonych świńską grypą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Trwa sezon wzmożonych zachorowań na grypę. Od początku stycznia w województwie podkarpackim zanotowano 181 zachorowań. Powodem jest pogoda i brak profilaktycznych szczepień. W krośnieńskim szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów.

REKLAMA


Liczba zachorowań na grypę w województwie podkarpackim, w ciągu minionego tygodnia (10-16 lutego) wzrosła o 55 przypadków.

Obecnie [na dzień 16.02. - red.] potwierdzono laboratoryjnie 127 zachorowań osób hospitalizowanych oraz 54 zachorowania osób leczonych ambulatoryjnie.

Przypadki potwierdzone izolacją wirusa grypy:
- AH1N1: 148,
- AH1N1 i B: 1,
- A: 21,
- B: 11.
 
Od początku stycznia doszło do trzech zgonów, jednego z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, drugiego przez powikłania po grypie, a trzeciego w wyniku chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy.

W samym powiecie krośnieńskim, w styczniu 2016 roku, potwierdzono 1300 przypadków zachorowań na grypę i zachorowań z objawami grypopodobnymi.

Wzrost zachorowań na grypę w województwie podkarpackim spowodował wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów w krośnieńskim szpitalu. Zakaz obowiązuje od 10 lutego i ma charakter profilaktyczny. Osoby przebywające w szpitalu często mają obniżoną odporność, tym samym ryzyko zarażenia się od gościa jest zbyt wysokie.

Dostępne szczepionki przeciw grypie uodparniają także przeciwko wirusowi pandemicznemu AH1N1.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?