Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Na Podkarpaciu rośnie liczba zakażonych świńską grypą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Trwa sezon wzmożonych zachorowań na grypę. Od początku stycznia w województwie podkarpackim zanotowano 181 zachorowań. Powodem jest pogoda i brak profilaktycznych szczepień. W krośnieńskim szpitalu nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów.

REKLAMALiczba zachorowań na grypę w województwie podkarpackim, w ciągu minionego tygodnia (10-16 lutego) wzrosła o 55 przypadków.

Obecnie [na dzień 16.02. - red.] potwierdzono laboratoryjnie 127 zachorowań osób hospitalizowanych oraz 54 zachorowania osób leczonych ambulatoryjnie.

Przypadki potwierdzone izolacją wirusa grypy:
- AH1N1: 148,
- AH1N1 i B: 1,
- A: 21,
- B: 11.
 
Od początku stycznia doszło do trzech zgonów, jednego z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, drugiego przez powikłania po grypie, a trzeciego w wyniku chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy.

W samym powiecie krośnieńskim, w styczniu 2016 roku, potwierdzono 1300 przypadków zachorowań na grypę i zachorowań z objawami grypopodobnymi.

Wzrost zachorowań na grypę w województwie podkarpackim spowodował wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów w krośnieńskim szpitalu. Zakaz obowiązuje od 10 lutego i ma charakter profilaktyczny. Osoby przebywające w szpitalu często mają obniżoną odporność, tym samym ryzyko zarażenia się od gościa jest zbyt wysokie.

Dostępne szczepionki przeciw grypie uodparniają także przeciwko wirusowi pandemicznemu AH1N1.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj