KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzień Pracodawcy - nie czekaj aż praca znajdzie Ciebie!

9 marca w ZSP nr 4 odbędzie się po raz pierwszy w Krośnie impreza "Dzień Pracodawcy". Jej głównym zamierzeniem jest wykazanie przez firmy oczekiwań wobec swoich przyszłych pracowników.

REKLAMA


Oferty od największych pracodawców w Polsce, jak również konsultację czy seminaria – to wszystko czeka na zainteresowanych w godzinach od 9:00 do 14:00. Organizatorem wydarzenia jest ZSP nr 4 przy wsparciu prezydenta Krosna oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.
 
Obecnie wymagający rynek pracy stawia przed kandydatami coraz większe wyzwania. Firmy zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie, lecz poszukują u przyszłych pracowników innych umiejętności związanych z cechami charakteru, zachowaniem czy radzeniem sobie w pewnych sytuacjach. To wszystko sprawia, że młody człowiek, pomimo swojego wykształcenia, ma coraz większy problem ze znalezieniem pracy marzeń. Dzień Pracodawcy jest ukłonem firm wobec swoich przyszłych pracowników.
 
Dla nowych na rynku pracy
Jak poprawnie napisać CV? Jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą? Na te pytania oraz wiele innych każdy z odwiedzających Halę Krosno przy ulicy Bohaterów Westerplatte 20, na pewno uzyska odpowiedź. Formuła targów pozwala nie tylko zapoznać się z ofertą rekrutacyjną, ale także rozmawiać z potencjalnymi pracodawcami w dogodnym czasie, a oferta firm pozwoli na znalezienie pracy zarówno kandydatom z bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i tym dopiero rozpoczynającym swoją karierę zawodową. Przedstawiciele działów HR pomogą w zrozumieniu kultury organizacyjnej firmy, przedstawią jej profil, wymagania oraz oczywiście przyjmą aplikację od potencjalnych kandydatów. Zabiegi te mają na celu ułatwienie młodym ludziom przejścia przez rozmowę kwalifikacyjną, która dla wielu potrafi być stresująca oraz dopasować potencjalne stanowiska pracy do posiadanych umiejętności.
 
Najwięksi pracodawcy z całej Polski
PGNiG czy KGHM to tylko część z wystawców, którzy zdecydowali się na udział w wydarzeniu. Każda z tych firm systematycznie poszukuje kandydatów w różnych częściach kraju oraz na różne stanowiska. Zgromadzenie tak wielu dużych firm w jednym miejscu daje niepowtarzalną okazję dla poszukujących pracy.

- Celem imprezy jest ukazanie absolwentom szkół coraz większych wymogów stawianych przez pracodawców w dzisiejszych czasach - mówi Joanna Kubit, organizatorka "Dnia Pracodawcy".
 
Dla uczniów i absolwentów
Uczestnictwo w wydarzeniu to okazja na znalezienie swojej pierwszej wymarzonej pracy, określenia właściwej drogi zawodowej czy zdobycia rozeznania w rynku pracy w skali ogólnokrajowej.

Dla przedsiębiorców
To możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz trwałego zaistnienia w świadomości, jako potencjalny i godny zaufania pracodawca.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje KrosnoCity.pl

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?