KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W PWSZ będą kształcić konstruktorów 3D

PWSZ w Krośnie, Grupa Nowy Styl i IBS Poland (Dassault Systemes) podpiszą umowę o współpracy w ramach nowej specjalności, "Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym", na kierunku mechanika i budowa maszyn. Wydarzenie odbędzie się 11 marca, w hali sportowej przy ul. Wyspiańskiego 20 w Krośnie i będzie stanowiło integralną część III Targów Zatrudnienia i Edukacji.

REKLAMA


Według zapowiedzi "Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym" to pierwsze takie studia w kraju, które nie tylko łączą naukę i biznes, lecz również umożliwiają znalezienie pracy w przyszłościowym zawodzie.
 
- W trakcie III Targów Zatrudnienia i Edukacji dojdzie do uroczystego podpisania umowy o współpracy między PWSZ w Krośnie a Grupą Nowy Styl i IBS Poland. Na jej podstawie powstanie nowa specjalność, "Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym", na kierunku mechanika i budowa maszyn. Studenci tej dziedziny zdobędą gruntowną wiedzę z zakresu technologii, konstrukcji 3D i eksploatacji maszyn - zapowiada mgr Franciszek Tereszkiewicz, Kanclerz PWSZ w Krośnie.

- W dobie rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz rozwoju procesów automatyzacji i robotyzacji szczególny nacisk chcieliśmy położyć na połączenie nauki i biznesu. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Grupą Nowy Styl oraz IBS Poland (Dassault Systemes). Studenci nie tylko zapoznają się z komputerowymi technikami konstrukcji 3D, lecz również będą mogli rozwijać się w dziedzinie mechaniki i projektowania - powiedział mgr Tereszkiewicz.
 
Podpisanie umowy będzie elementem III Targów Zatrudnienia i Edukacji. Zobacz: III Targi Zatrudnienia i Edukacji w Krośnie.

- PWSZ w Krośnie co roku organizuje targi, które mają za zadanie pomóc licealistom, studentom i absolwentom w odnalezieniu się na rynku pracy. Pierwsze staże i praktyki pozwalają nie tylko zdobyć doświadczenie, lecz także wytyczyć ścieżkę dalszej kariery zawodowej - powiedział Kanclerz PWSZ w Krośnie.

ow/pd

 • autor: ow/pd

2 komentarzy

 • ktoś

  Konstruktor 3D? a do tej pory byli 2D? płascy znaczy?

  Zgłoś nadużycie ktoś piątek, 11, marzec 2016 09:56 Link do komentarza
 • wiecznie niezadowolony

  Jakoś kiepsko to widzę. Jeżeli trójwymiarowe krzesełka będą miały tyle wspólnego z realiami ile mają dzisiejsze trójwymiarowe domki dla lalek rysowane przez nowych architektów, które po zaprojektowaniu trzeba przerobić tak by można było je zbudować, toja w tych krzesełkach bał bym się usiąść by ten słupek z dołu nie wjechał mi do... sami wiecie gdzie.

  Zgłoś nadużycie wiecznie niezadowolony czwartek, 10, marzec 2016 19:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?