KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak daleko da się dojechać na litrze paliwa? Sprawdzą to studenci z Krosna

Studenci zespołu Rotor z PWSZ w Krośnie po raz pierwszy będą reprezentować swoje możliwości na międzynarodowym wydarzeniu Shell Eco-marathon w Wielkiej Brytanii (w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2016). Ich zadaniem będzie przejechanie jak najdłuższej trasy na ekwiwalencie 1 litra paliwa.

REKLAMA


Ultranowoczesny bolid oraz drużynę z Koła Naukowego Mechatroników i Pasjonatów Samochodowych "Rotor Krosno" będzie reprezentował Krosno i Polskę w maratonie pojazdów ekologicznych.

- Shell Eco-marathon to dla nas - studentów i przyszłych konstruktorów niezwykle ciekawa przygoda. Dzięki niej mamy możliwość doskonalenia swoich umiejętności konstruktorskich, kreatywnego myślenia, podnoszenia poziomu naszej wiedzy związanej z budową pojazdów samochodowych, a także tematyką eco-drivingu. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w imprezie Shell Eco-marathon 2016, ponieważ chcemy konkurować z europejskimi zespołami na międzynarodowym poziomie - mówią przedstawiciele "Rotor Krosno". - Nasz bolid jest w tej chwili w budowie, zachęcam do odwiedzania strony Rotor Krosno na facebook.com/rotor.krosno - dodają.

Pierwsze testy pojazdu zaplanowano na kwiecień. Wtedy też bolid będzie miał swój premierowy pokaz.

Shell Eco-marathon to wydarzenie, które ma na celu zainspirować młodych ludzi do wiązania przyszłości z nauką i inżynierią. W tym roku zawody odbędą się w połączeniu z czterodniowym festiwalem Make the Future. To okazja do poznania nowych pomysłów i rozwiązań dla wyzwań energetycznych współczesnego świata. Ponad 200 ultra-energooszczędnych pojazdów tego lata będzie mknąć dookoła Olimpijskiego Parku im. Królowej Elżbiety w Londynie. To pierwsza edycja tego wydarzenia w stolicy Wielkiej Brytanii.

W tym roku Polskę będzie reprezentować 8 zespołów. Wyzwanie, stawiane przed uczestnikami, wymaga od nich innowacyjnego podejścia do rozwiązywania problemów, a także kreatywności oraz umiejętności współpracy. To wyjątkowe, praktyczne doświadczenie, które wyposaża studentów w nieocenione umiejętności i wiedzę w zakresie zadań inżynieryjnych: projektowania, konstruowania i obsługi własnoręcznie stworzonego pojazdu.

Zobacz także: Shell Eco-marathon Rotor PWSZ Krosno

hb/red.
Fot. arch. Rotor Krosno

  • autor: hb/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?