KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Klub radców handlowych gościł w Krośnie

Klub radców handlowych gościł w Krośnie Fot. UM Krosno

Krosno gościło ponad trzydziestu radców handlowych z różnych krajów świata. Zagraniczni dyplomaci przyjechali zapoznać się z potencjałem gospodarczym i ofertą inwestycyjną miasta. W wizycie wzięli udział reprezentanci państw z Europy, Azji, Ameryki Południowej, Afryki, a także z Australii.

REKLAMA


Wizytę, która odbyła się 9 marca, zorganizował urząd marszałkowski we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, przy której działa Klub Radców Handlowych. Klub zrzesza zagranicznych dyplomatów akredytowanych w Polsce, zajmujących się tematyką gospodarczą, pośredniczących w kontaktach z przedsiębiorcami zainteresowanymi prowadzeniem działalności w Polsce lub nawiązywaniem kontaktów z polskimi firmami.
 
- Naszym celem było przedstawienie gościom informacji o firmach działających w Krośnie, rozwijających się tutaj branżach przemysłu oraz o możliwościach inwestycyjnych - powiedział prezydent Piotr Przytocki. - Dzięki temu wydarzeniu zostały nawiązane cenne kontakty, dzięki którym będziemy promować miasto wśród zagranicznych przedsiębiorców, zachęcać ich do lokowania firm w Krośnie i kooperacji z lokalnym biznesem - dodał prezydent.
 
W wizycie wzięli udział reprezentanci krajów europejskich (Francji, Norwegii, Finlandii, Austrii, Belgii, Holandii, Malty, Słowenii, Grecji, Estonii, Łotwy, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry i Rosji), azjatyckich (Chin, Malezji, Filipin), północno i południowoamerykańskich (Meksyku, Brazylii), afrykańskich (RPA, Maroka, Konga), a także Australii.
 
Goście spotkali się z władzami miasta, zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła oraz innowacyjną firmę Splast, która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjnej "Krosno - Lotnisko".

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?