KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

22 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Otyłością

Nadwaga i otyłość nie są jedynie problemem estetycznym, ale stanowią coraz bardziej powszechny problem zdrowotny, dotyczący coraz większej liczby osób, nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. W związku z obchodzonym 22 maja Europejskim Dniem Walki z Otyłością Naturhouse Krosno zwraca uwagę na zagrożenie dla zdrowia, jakie niesie za sobą zbyt wysoka masa ciała.

REKLAMA


- Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, udzielimy Ci profesjonalnej porady dietetyka. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dni otwarte, od 19-31 maja, do naszego Centrum Naturhouse w Krośnie przy ul. Franciszkańskiej 1. Prosimy o wcześniejsze  zapisy pod numerem telefonu 886 619 999 - informują pracownicy Naturhouse Krosno.

Podczas tych dni będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka oraz degustacji produktów, w tym koktajlu oczyszczającego.
 
Nadwaga a otyłość
Nadwaga jest definiowana jako nadmierna masa ciała, której wartość przekracza normy wagi zdrowej (swoją zdrową wagę można określić podczas konsultacji z dietetykiem). Następstwem nadwagi jest otyłość, o której mówimy, gdy zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie kobiety przekracza 30% całkowitej masy ciała, a u mężczyzn 25%. Bywa tak, że przyczyny wzrostu kilogramów są nam znane, ale nie do końca jesteśmy świadomi co robimy źle i nie potrafimy na nie wpłynąć: nadmierne spożywanie produktów wysoko przetworzonych, brak ruchu, objadanie się, nieregularność posiłków, słone i słodkie przekąski, napoje gazowane… lista jest długa. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak pozornie “drobne grzechy” wpływają na stan naszego zdrowia.

Jak walczyć z nadwagą?
Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do naszej diety pomoże nam poprawić stan zdrowia, samopoczucie oraz wygląd. Warto więc podjąć walkę o swoje zdrowie! Choć często samodzielne poradzenie sobie ze zbędnymi kilogramami jest trudne, można skorzystać z pomocy specjalisty do spraw żywienia. Dietetyk po niezbędnych badaniach i pomiarach, a także przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowo-medycznego dopasuje kompleksową i skuteczną kurację odpowiadającą na potrzeby danego organizmu. Należy pamiętać, że ludzie w zależności od wieku, wykonywanego zawodu, trybu życia i przebytych chorób znacznie różnią się od siebie. Dieta każdego z nas powinna więc być dobrana indywidualnie do naszych preferencji. Nie warto korzystać z gotowych, ogólnie dostępnych kuracji, gdyż nawet te najpopularniejsze mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu.
 
Pomoc dietetyka
Metoda Naturhouse łączy w sobie efektywność, długofalowe rezultaty i przyjemność z metamorfozy. Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Specjalista zawsze udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz jasno i przejrzyście wyjaśni zasady postępowania w trakcie kuracji. Dietetyk jest źródłem pewnej, fachowej i sprawdzonej wiedzy.

Kuracje z Naturhouse Krosno: wzmacniające włosy, skórę i paznokcie, regenerujące pracę przewodu pokarmowego, redukujące tkankę tłuszczową u osób ćwiczących, wzmacniające organizm, przeciwżylakowe, hamujące apetyt na słodycze, oczyszczające organizm.

nh

  • autor: nh

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?