KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa akcja: "Rynek Krosna. Serce Miasta"

Nowa akcja: "Rynek Krosna. Serce Miasta" Fot. Piotr Dymiński

Dzień grilla, Dzień deserów, Dzień specjałów, wspólne filmy promocyjne i inne atrakcje. To kolejny pomysł na ożywienie krośnieńskiego Rynku latem. Organizatorzy myślą już nad akcjami zimowymi.

REKLAMA


Część przedsiębiorców działających w centrum Krosna zainicjowała projekt "Rynek Krosna. Serce miasta". To pilotażowy program, który ma trwać przez nadchodzące trzy miesiące (lipiec-wrzesień). Zakłada on organizację wspólnych przedsięwzięć, które mają przyciągnąć mieszkańców na Rynek oraz wspólne promowanie się.

- Przed gastronomią stoją duże wyzwania. Nadciągający niż demograficzny, konkurencja ze strony galerii handlowych i brak wspólnej strategii to największe trudności branży. Przedsiębiorcy prowadzący restauracje i bary na krośnieńskim Rynku postanowili zjednoczyć się, aby przeciwdziałać tym problemom - mówi Adrian Krzanowski, jeden z pomysłodawców nieformalnego projektu "Rynek Krosna. Serce miasta".

Już 13 lipca (środa) odbędzie się "Dzień grilla" - pierwsze wspólne przedsięwzięcie w ramach akcji. Restauracje i bary będą oferowały smakołyki z grilla. Będą nie tylko wyroby mięsne, ale i ryby czy grillowane warzywa.

- Warto korzystać z dobrych praktyk, bo gastronomiczne wydarzenia są niezwykle modne w dużych miastach i ściągają prawdziwe tłumy - twierdzą organizatorzy.

W tym samym czasie wiele sklepów będzie też dłużej czynnych.

- W akcję planujemy także zaangażować sklepy. To branża trudna i rozdrobniona - obejmuje kilkadziesiąt podmiotów. Liczymy, że ich również uda nam się zjednoczyć, aby zorganizować wspólne handlowe wieczory, np. raz w miesiącu w piątki w godz. 20:00 - 23:00 - zapowiadają organizatorzy.

W akcjach promocyjnych będzie uczestniczył młody krośnieński aktor, Alan Bochnak.

W sierpniu odbędzie się natomiast "Dzień deserów", a we wrześniu "Dzień specjałów".

- Wydarzenia te będą intensywnie promowane w mieście i okolicach. Na Facebooku założony został fanpage o nazwie "Rynek Krosna. Serce miasta". Każde z wydarzeń będzie też promowane na plakatach i w mediach. Latem powstaną również filmy o restauracjach, spot reklamowy Rynku i mapa sklepów. Wspólne promowanie ma na celu również wybudowanie marki krośnieńskiego rynku, który poszukuje swojego spójnego wizerunku i charakteru w czasach zmian - stwierdza Adrian Krzanowski.

Organizatorzy podkreślają, że ich akcję popiera prezydent.

To nie pierwsza inicjatywa, która ma na celu ożywienie krośnieńskiego Rynku. Jedną z nich było zawiązanie Stowarzyszenia "Krośnieńska Starówka". Zobacz: Mikołaj na Starówce. Ta inicjatywa upadła, jej twórcy twierdzą, że jedną z przyczyn były uciążliwe remonty w zespole staromiejskim.

Tym razem nie ma remontów, a twórcy akcji "Rynek Krosna. Serce Miasta" zapowiadają wykorzystanie nowoczesnych metod marketingowych.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?