KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"W spokoju w jedności, ponad podziałami" - 100. rocznica Niepodległości

"W spokoju w jedności, ponad podziałami" - 100. rocznica Niepodległości Fot. Piotr Dymiński

Liczne poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna Strzelców Podhalańskich oraz tłumnie zebrani krośnianie, którzy wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy - tak wyglądały uroczystości z okazji 100-lecia Niepodległości na Rynku w Krośnie.

REKLAMA


Uroczystości na Rynku rozpoczęły się z opóźnieniem, ponieważ władze samorządowe nie dotarły na czas, ze względu na przedłużenie uroczystej mszy w kościele farnym.

Licznie zgromadzeni na Rynku mieszkańcy, oczekujący na wspólne odśpiewanie hymnu w ramach ogólnopolskiego wydarzenia zapowiedzianego na południe (zobacz: Krosno bierze udział w wydarzeniu "Niepodległa do hymnu!") byli zdezorientowani brakiem informacji.

Uroczystości na Rynku rozpoczęło przemówienie prezydenta Krosna, Piotra Przytockiego. Prezydent podziękował za liczne przybycie mieszkańców, samorządowców organizacji społecznych i przedstawicieli parlamentu.

- Oddajemy hołd wszystkim żołnierzom i Polakom walczącym o Niepodległość - mówił prezydent. - Jestem bardzo dumny i wdzięczny, że od lat w Krośnie obchody Święta Niepodległości odbywają się wspólnie, w spokoju w jedności, ponad podziałami politycznymi - podkreślał prezydent. Przypominał też postacie z Krosna zasłużone dla Niepodległości.

Zgromadzeni odśpiewali wspólnie Hymn.

Po uroczystym Apelu Poległych kompania reprezentacyjna Strzelców Podhalańskich oddała salwę honorową. Przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Uroczystości na Rynku zakończył przemarsz żołnierzy przed zgromadzonymi mieszkańcami przy dźwiękach Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.

Zobacz także: Most Bogackiego - nadanie nazwy w Dniu Niepodległości

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

3 komentarzy

 • j,,,

  anatolku, gdyby ie kościół i wiara, to Niepodległej by nie było. Jumasz? A może ty z czerwonej planety?

  Zgłoś nadużycie j,,, poniedziałek, 19, listopad 2018 00:11 Link do komentarza
 • anatol

  Po co potrzebna msza.

  Zgłoś nadużycie anatol niedziela, 18, listopad 2018 14:35 Link do komentarza
 • Grzesiek B

  Czy wszystko wypadło tak pięknie i bez podziałów ? Kolejny raz w naszym mieście Ci którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych (kościół-pomnik) i brać udział w pięknym patriotycznym biegu ulicami miasta - są zmuszani do wyboru tylko jednego. Kto wymyśla to wszystko w jednym czasie???? absurdalna sytuacja, myślałem że chociaż na 100- lecie będzie inaczej....

  Zgłoś nadużycie Grzesiek B wtorek, 13, listopad 2018 15:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?