KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Syreny i Godzina "W" w Krośnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

1 sierpnia, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Włączone zostaną w Godzinę "W", o 17 i przez minutę będą emitować ciągły sygnał.

REKLAMA


Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Godzina "W" to kryptonim dnia i godziny rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Co roku w Warszawie, 1 sierpnia, o godz. 17 włączane są syreny alarmowe. To nie wszystko. W tym czasie w stolicy autobusy, tramwaje, wiele aut i przechodniów zatrzymuje się, a pod pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpoczynają się uroczystości rocznicowe.

Na Facebooku zapoczątkowana została akcja: "Krośnieńska Godzina W".

- Od kilku lat obserwuję reakcję ludzi na krośnieńskich ulicach - zatrzymują się nieliczni, ale trzeba przyznać - każdego roku jest to coraz więcej osób. Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej! - napisał pomysłodawca krośnieńskiej Godziny W.

"Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz - ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ. Pomyśl o swoim miejscu w historii, o bezpieczeństwie, którym możesz się cieszyć, o swoim domu i najbliższych. I nigdy nie zapomnij o tych, którzy poświęcili się abyś Ty - tu i teraz - mógł cieszyć się WOLNOŚCIĄ!" - napisano na stronie wydarzenia.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?