KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak kreować nazewnictwo w mieście? Projekt zdjęty z porządku obrad

Na wrześniową sesję rady miasta był przygotowany projekt w "sprawie zasad oraz trybu kształtowania nazewnictwa obiektów infrastruktury miejskiej na terenie miasta Krosna". W opinii wielu radnych był jednak niedopracowany i miał braki, o których mówiono w kuluarach i posiedzeniach klubów. W efekcie punkt został zdjęty z porządku obrad.

REKLAMA


Temat kształtowania nazewnictwa z pewnością powróci na salę obrad. Być może nastąpi to już w październiku. Przygotowywanie projektu jest efektem wniosku wniesionego przez Komisję Kultury, Sportu i Turystyki.

O złożeniu wspomnianego wniosku na majowym posiedzeniu poinformowała przewodnicząca Anna Dubiel. Nagranie z tej komisji zamieszczone jest w Internecie w ramach projektu na rzecz rozwoju demokracji lokalnej "Lupa Obywatelska".
Stowarzyszenie Idea Carpathia, które zamieściło nagranie, skomentowało też przedstawiony projekt na swojej stronie internetowej: (opinia Stowarzyszenia o zdjętym projekcie: Uchwała w sprawie zasad kształtowania nazewnictwa zdjęta z porządku obrad).

"(...) projekt jest wadliwy i wymaga poprawy lub wręcz napisania od nowa" - stwierdza stowarzyszenie.

Stowarzyszenie podkreśla, że pomimo tytułu i treści uchwały, w żadnym miejscu nie jest jednak wyjaśnione, jak ma przebiegać tryb czy procedura nadawania nazw. W szczególności w dotychczas przygotowanym projekcie nie wskazano: kto zajmuje się wnioskiem, w jakim terminie go rozpatruje, w jakiej formie i do jakiego terminu ma odpowiedzieć na wniosek, czy wnioskodawca może uczestniczyć w procedurze, jeżeli tak, to na jakich etapach i na jakich zasadach?

"Brak określenia procedur może sprawić, że obywatelskie wnioski składane na podstawie takiej uchwały będą po prostu trafiały do szuflady albo do kosza" - alarmuje Stowarzyszenie Idea Carpathia.

Zaznacza też, że wypowiedź radnej Anny Dubiel (około 2:22 na zamieszczonym wyżej nagraniu) sugeruje, że celem projektu może być między innymi ograniczenie obywatelom prawa do wnioskowania w sprawach nazewnictwa.

"Cieszymy się, że tak wadliwy projekt został zdjęty z porządku obrad. Liczymy, że kolejna wersja będzie pozbawiona wad" - podsumowano na stronie stowarzyszenia.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?