KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po raz szósty Krosno zostało "Samorządowym Liderem Edukacji"

Po raz szósty Krosno zostało "Samorządowym Liderem Edukacji" Fot. www.lider-edukacji.pl

Po raz kolejny Krosno otrzymało certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji". Celem konkursu jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty oraz posiadających szczególne osiągnięcia w obszarze lokalnej i regionalnej polityki edukacyjnej.

REKLAMA


To już VI edycja Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji - 2016". Za uzyskanie tytułu lidera po raz szósty Krosno otrzymało Certyfikat Złoty, co potwierdza, że realizowana w Krośnie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter wieloletni, jest prowadzona w sposób strategiczny, konsekwentny i zgodny z najwyższymi standardami zarządzania publicznego.

Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 12 października w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Krosno otrzymało także wyróżnienie nadzwyczajne "Lider Jakości Kształcenia". Ten zaszczytny tytuł otrzymują samorządy, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania w swoich szkołach i placówkach i mogą być wzorem do naśladowania.


Fot. www.lider-edukacji.pl

W gali wzięło udział blisko 150 samorządowców z całej Polski. Certyfikaty “Samorządowy Lider Edukacji" i wyróżnienia wręczali prof. Dariusz Rott - przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej i Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Uzasadnienie przyznania certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji 2016" dla Krosna, zawiera "syntezę recenzji - Krosno", którą Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego  przekazała wraz z certyfikatem.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj  - syntezę recenzji.

- Nowoczesna polityka oświatowa na poziomie ponadlokalnym ma bezpośrednie przełożenie na dynamikę rozwoju miasta. Chcemy nadal słuchać głosu środowisk oświatowych oraz zacieśniać współpracę pomiędzy edukacją, a rynkiem pracy. Wiemy, że jest to dobra inwestycja na przyszłość - powiedział podczas spotkania z nauczycielami Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Przyznanie dla Krosna tytułu Samorządowego Lidera Edukacji oraz honorowych wyróżnień za działalność oświatową jest zasługą wszystkich pracujących na rzecz krośnieńskiej oświaty - podkreślił  Bronisław Baran, zastępca prezydenta  podczas uroczystości wręczania nagród prezydenta miasta w dniu Edukacji Narodowej.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" jest realizowany w formie otwartego konkursu, w formie akredytacji (certyfikacji) środowiskowej, której dokonują przedstawiciele świata nauki - profesorowie reprezentujący wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania oświatą, jakości kształcenia, polityki samorządowej i marketingu edukacyjnego pracujący  pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem konkursu jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty oraz posiadających szczególne osiągnięcia w obszarze lokalnej i regionalnej polityki edukacyjnej.

Wniosek konkursowy złożony przez Krosno został szczególnie wysoko oceniony w aspekcie trwałości zarządzania strategicznego.

umk/pd

 • autor: umk/pd

7 komentarzy

 • JACK1212

  MIASTO UMIERA.
  NIE MA MLODYCH. KTO MOZE TO UCIEKA Z TEJ DZIURY.
  ZERO PRACY I PERPSPEKTYW. ALE NAGRODY SOBIE DAJA.
  TAK TAK KAMPANIA SIE JUZ ROZPOCZELA.

  Zgłoś nadużycie JACK1212 sobota, 29, październik 2016 20:33 Link do komentarza
 • propaganda sukcesu

  nagrody j i wyróżnienia wystawiane przez fundacje i stowarzyszenia sa płatne -kto wiecej da ten zdobywa dane miejsce. Ferenc, Choma itp nie muszą sie zniżać do kupowania sobie "nagród". Oni zasłużyli praca i osiągnięciami i nie muszą sie dowartościowywać wątpliwymi papierkami za coś co nie istnieje. Jedynie na papierze. Niestety ale Przytocki i jego zausznicy od 12 lat na takich papierkach propagandę sukcesu utrwalają. A mieszczuchy to łykają jak pijak wódę. To świadczy tylko o ułomności krosnian. Przypomina mi to okres Gierowski i Goebbelsowskie kłamstwo. Pozdrawiam CIEMNOGRÓD

  Zgłoś nadużycie propaganda sukcesu sobota, 29, październik 2016 18:36 Link do komentarza
 • snapon

  ...niesamowite, nie ma nic ciekawszego w tym zacofanym mieście ?

  Zgłoś nadużycie snapon sobota, 29, październik 2016 14:42 Link do komentarza
 • znalezione w necie

  Opłaty:
  Projekt „Samorządowy Lider Edukacji”, jak większość polskich i międzynarodowych programów akredytacyjnych (np. ISO, Teraz Polska, Polska Nagroda Jakości, SEM FORUM, akredytacje kuratoriów oświaty), przewiduje opłaty. Akredytacje środowiskowe, a do takich należy „Samorządowy Lider Edukacji”, nie korzystają bowiem z dotacji publicznych – realizowane są przez organizacje pozarządowe lub instytucje branżowe. Program „Samorządowy Lider Edukacji” w części merytorycznej finansowany jest w większości ze środków Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Pozostała część kosztów projektu, w tym m.in.:
   koszty związane z obsługą wyjazdów audytorskich (np. koszty podróży i zakwaterowania recenzentów oceniających JST),
   koszty związane z prowadzeniem stałego monitoringu jakości polityki edukacyjnej w certyfikowanych gminach/powiatach w okresie obowiązywania certyfikatu (12 miesięcy),
   koszty organizacyjne związane z przygotowaniem gali finałowej Programu,
   koszty związane z promocją i obsługą public relations laureatów i Programu,
  finansowana jest z opłat certyfikacyjnych. Uczestnicy Programu wnoszą opłaty wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku procedury akredytacji i otrzymania certyfikatu – samorządy, które nie uzyskają certyfikatu, nie ponoszą kosztów udziału w projekcie.
  Uczestnik Programu, któremu został przyznany certyfikat, zobowiązany jest do uiszczenia jednorazowej opłaty w kwocie:
   2.800 zł netto (gmina do 20.000 mieszkańców),
   3.500 zł netto (gmina o liczbie mieszkańców od 20.001 do 50.000),
   4.300 zł netto (gmina o liczbie mieszkańców od 50.001 do 100.000),
   5.200 zł netto (gmina o liczbie mieszkańców powyżej 100.000),
   4.450 zł netto (powiaty ziemskie).
  w terminie wskazanym w wystawionej przez Organizatora fakturze - październik 2014 r.
  Organizatorzy Programu:
  Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego ul. Warszawska 1 lok. 9 41-200 Sosnowiec tel. 32 747-26-03, mob. 607-035-169 e-mail: biuro@fundacja-edukacja.org.pl
  Agencja Public Relations Przemysław Ruta Communication ul. Modrzejowska 20 41-200 Sosnowiec mob. 691-542-799
  http://www.fundacja-edukacja.org.pl  Bronisław Baran, Zastępca Prezydenta Krosna:
  Udział w Programie „Samorządowy Lider Edukacji” jest cennym doświadczeniem, ponieważ nasze
  działania w zakresie edukacji zostały poddane fachowej ocenie niezależnych specjalistów z dziedziny
  rozwoju oświaty i zarządzania szkolnictwem. Uzyskanie pozytywnej opinii komisji i zdobycie tytułu
  „Primus” jest potwierdzeniem, że przyjęte w Krośnie standardy są skuteczne. Miasto Krosno szczyci
  się nagrodą i przyznanym tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji”. Szczególnie jesteśmy dumni
  z tego, że już po raz drugi otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów od recenzentów. Nie
  byłoby tego wyróżnienia, gdyby nie spójna polityka edukacyjna miasta. Edukacja to jeden ze
  strategicznych obszarów działania w krośnieńskim samorządzie. Inwestowanie zarówno w bazę
  oświatową, jak i rozwój młodych ludzi to główne założenie polityki prospołecznej w Krośnie, dzięki
  której hasło „Ucz się w Krośnie” nie jest tylko pustym sloganem. Certyfikat „Samorządowy Lider
  Edukacji” oraz wyróżnienie „Primus” to dowód, że edukacja w naszym mieście stoi na bardzo wysokim
  poziomie, a konsekwentna realizacja lokalnej strategii oświatowej przynosi wymierne efekty
  w postaci bardzo wysokiego poziomu kształcenia, w tym egzaminów zewnętrznych, bogatej oferty
  edukacyjnej, a także unowocześniania bazy dydaktycznej.

  Zgłoś nadużycie znalezione w necie sobota, 29, październik 2016 10:24 Link do komentarza
 • Nauczyciel

  Ile to kosztowało?
  Non stop te same wyróżnienia...czy Gmina Miasto Krosno kiedykolwiek dokonywała wpłat na rzecz organizatora konkursu lub patrona medialnego? Jeśli nie, to OK.

  Zgłoś nadużycie Nauczyciel piątek, 28, październik 2016 22:43 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Ile Krosno zapłaciło za zgłoszenie? Może redakcja się dowie i poinformuje. Propaganda w tym mieście jak w rosyji. A tak naprawdę miasteczko się wyludnia, na końcu świata, ze swoiście działającym samorządem, spółkami miejskimi, cds. Opamiętajcie się na Lwowskiej bo kiedyś mieszkańcy przejrzą na oczy w końcu. Zajmijcie sie problemami prawdziwymi.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec piątek, 28, październik 2016 18:02 Link do komentarza
 • kampania wyborcza

  propaganda sukcesu więcej nic. Kampania wyborcza się już zaczeła. Pisanie bzdur i głupot w rozwoju każdy moze I za takie głupoty nie poparte żadnymi wynikami podatnicy krosna zapłacili olbrzymią kwotę Wystarczają mi nazwiska Przytocki, Baran, Gregorczykowa, Szmyd by wiedzieć, ze to pic na wodzie pisane. A pospólstwo sie na tani chwyt łapie

  Zgłoś nadużycie kampania wyborcza piątek, 28, październik 2016 17:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?