KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukces "Naftówki" w Olimpiadzie Logistycznej

Sukces "Naftówki" w Olimpiadzie Logistycznej Fot. Wyższa Szkoła Logistyki

Aż dziewięcioro uczniów z krośnieńskiej "Naftówki" zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Na zwycięzców czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

REKLAMA


W logistycznych zmaganiach wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników z 316 szkół. To najwyższy wynik w historii konkursu organizowanego już od dziewięciu lat. W kolejnym etapie zmierzy się 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju. Wśród nich jest aż dziewięcioro uczniów z ZSP nr 4 w Krośnie. Tak liczna reprezentacja na poziomie okręgowym to ogromny sukces szkoły.

- Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu - podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Okręgowy etap olimpiady odbędzie się 2 grudnia. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca. Jest o co walczyć - na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

- Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Pierwszymi z nich jest możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki - dodaje Zalewski.

Olimpiada po raz pierwszy zorganizowana została w 2008 roku. Jej celem jest rozbudzenie zainteresowania branżą TSL, wpływ na kształcenie przyszłej kadry logistycznej oraz pomoc w ocenie programów nauczania w szkołach średnich i policealnych. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Konkurs został objęty patronatem honorowym ministra edukacji narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronami merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

an/pd
Fot. Wyższa Szkoła Logistyki

  • autor: an/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?