KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kabaret Moralnego Niepokoju uświetnił Galę Pracownika Służby Zdrowia [ZDJĘCIA]

Kabaret Moralnego Niepokoju uświetnił Galę Pracownika Służby Zdrowia [ZDJĘCIA] Fot. Łukasz Jaracz

Pracownicy służby zdrowia uroczyście 4 listopada obchodzili swoje święto. Nie zabrakło występów artystycznych, w tym znakomitego Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wyróżniono najlepszych pracowników wyłonionych w plebiscycie przez pacjentów, a także wręczono pamiątkowe statuetki mecenasom szpitala.

REKLAMA


Już po raz trzeci Dzień Pracownika Służby Zdrowia stał się się okazją do podsumowań i wyróżnień zasłużonych osób. Po raz czwarty nagradzano pracowników wyłonionych w plebiscycie, w którym głosowali pacjenci. Była to też okazja do podziękowań dla mecenasów szpitala, którzy przyczyniają się do poprawy standardu krośnieńskiej lecznicy.

- Gala organizowana jest dla naszych pracowników. W szpitalu pracuje 1300 osób. Staramy się honorować tych pracowników, którzy uzyskują najwięcej głosów pacjentów. Pacjenci głosują przez cały rok. Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach - mówi dyrektor szpitala, dr Piotr Lenik.

Na terenie szpitala rozlokowanych jest kilkadziesiąt urn. Pacjenci głosują wypełniając specjalne kupony.

- Mnie to bardzo ucieszyło. To bardzo ważne wyróżnienie dla lekarza - mówi Małgorzata Markowska-Olszewska z krośnieńskiego SOR, laureatka plebiscytu na Lekarza Oddziału 2016. Na SOR pracuje w części internistycznej. - Od dziecka bardzo chciałam leczyć. Chciałam pomagać ludziom i w związku z tym jestem lekarzem. Ta praca przynosi mi ogromną satysfakcję, a największą gdy widzimy, że udaje się pomóc pacjentowi, że możemy go leczyć i wyleczyć - dodaje wyróżniona lekarka.

Praca na SOR nie należy do łatwych.
- Do mnie, jako lekarza, z którym pacjent ma pierwszy kontakt, należy bardzo dokładne zebranie wywiadu, praktycznie dokładne zdiagnozowanie i odpowiednie leczenie pacjenta. Często pacjenci trafiający do nas są w bardzo ciężkim stanie. Decyzje, które podejmujemy muszą być szybkie i zdecydowane, bo od nich zależy życie pacjenta - dodaje Markowska-Olszewska. Pacjenci nieraz trafiają na SOR nieprzytomni, w ciężkim stanie, z zatrzymaniem krążenia lub w innej sytuacji stanowiącej zagrożenie życia.


Po prawej: Małgorzata Markowska-Olszewska - (Szpitalny Oddział Ratunkowy) - laureatka plebiscytu na Lekarza Oddziału 2016.

- Najtrudniejsze dla nas jest, gdy pacjent jest leczony z powodu wielu schorzeń. Musimy szybko sprecyzować to, które z tych schorzeń jest jego głównym problemem, gdy trafia do nas - mówi Małgorzata Markowska-Olszewska.
 
W programie gali nie zabrakło występów artystycznych: Pauliny Nowackiej, Diany Dereniowskiej oraz Daniela Wiernasza przy akompaniamencie Macieja Niedzieli ze Studia Piosenki SWING z Krosna. Gwiazdą wieczoru był Kabaret Moralnego Niepokoju. Robert Górski z KMN wplatał w skecze lokalne, krośnieńskie wątki i nazwy, co powodowało kolejne reakcje śmiechu na sali.


Kasia Cichopek - prowadząca Galę Pracownika Służby Zdrowia

Galą Pracownika Służby Zdrowia zachwycona była prowadząca, Kasia Cichopek - Po raz pierwszy spotykam się z takim wydarzeniem - mówiła, zapowiadając, że informację o krośnieńskiej praktyce zawiezie do Warszawy. Zdjęcie z samorządowcami na scenie pozwoliła sobie zrobić tylko pod jednym warunkiem: że nadal będą wspierać szpital.

"Zostań mecenasem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie"
Projekt "Zostań mecenasem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie" ma na celu pozyskanie od darczyńców środków finansowych, corocznie przeznaczanych na poprawę warunków socjalnych oraz podnoszenie standardów usług świadczonych przez krośnieńską lecznicę.

W tegorocznej edycji "mecenatu" został poprawiony komfort i estetyka Oddziału Rehabilitacyjnego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Pozyskano także dodatkowe środki na zakup potrzebnego Szpitalowi sprzętu medycznego. Aktualnie trwają ostatnie prace związane z modernizacją oddziału oraz jego przeniesieniem do pomieszczeń po byłym bloku operacyjnym, które planowane jest w listopadzie. Zmiana lokalizacji podniesie komfort pobytu w oddziale oraz poprawi warunki socjalne pacjentów. Pomieszczenia zostały kompleksowo wyremontowane.

Powstały nowoczesne sale do ćwiczeń, pokój terapii zajęciowej, została przebudowana instalacja elektryczna, sanitarna oraz klimatyzacja. Zmodernizowane pomieszczenia pomieszczą większą ilość pacjentów; dostępnych będzie około 60 łóżek szpitalnych (19 sal oraz izolatka). Powierzchnia użytkowa modernizowanych pomieszczeń po byłym bloku operacyjnym i OAIT to 1 316, 86 m². Powierzchnia oddziału w nowej lokalizacji powiększy się o 150 m². Wartość inwestycji to około 3 mln złotych, w tym roboty budowlane ponad 2,5 mln złotych, z czego 1,3 mln pochodzi z dotacji celowej uzyskanej od samorządu województwa podkarpackiego.
 
W 2016 roku do projektu "Zostań mecenasem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie" włączyły się firmy: BWI Poland Technologies, Nowy Styl Sp. z o.o. oraz Krośnieńskie Fabryki Mebli "Krofam".
 
Dzięki ofiarności "mecenasów" w Oddziale Rehabilitacyjnym z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej wyposażono:
- świetlicę - zakupiono stoliki, krzesła, lodówkę,
- pokój Terapii Zajęciowej - został wyposażony w meble oraz fotele do ćwiczeń,
- sale chorych - wyposażono w krzesła,
- kuchnię - zakupiono płyty do podgrzewania posiłków i lodówkę,
- gabinet zabiegowy - zakupiono meble oraz witrynę-lodówkę do przechowywania leków.
 
"Mecenas Honorowy 2016".
W tym roku podczas gali organizowanej z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia zostaną przyznane również tytuły "mecenasów honorowych" za przekazanie dotacji pieniężnych wspomagających proces odtwarzania przez szpital niezbędnej aparatury medycznej oraz zużywającego się sprzętu, służącego mieszkańcom regionu. Końcem 2015 roku krośnieński szpital wystosował prośby do wszystkich lokalnych samorządów terytorialnych wraz z załączoną listą potrzebnego sprzętu oraz szacunkowymi kosztami. Na apel krośnieńskiej lecznicy pozytywnie odpowiedziały w tym roku: powiat krośnieński, gmina Korczyna, gmina Chorkówka, gmina Wojaszówka i gmina Rymanów.
 
Dzięki wsparciu "mecenasów honorowych" szpital wzbogacił się o potrzebny sprzęt oraz aparaturę medyczną:
- powiat krośnieński - wsparcie w zakupie echokardiografu w wysokości 200 tysięcy złotych,
- gmina Rymanów - wsparcie w zakupie "Platformy badań zmysłów" w wysokości 15 tysięcy złotych,
- gmina Korczyna - wsparcie w zakupie łóżek szpitalnych w wysokości 10 tysięcy złotych,
- gmina Chorkówka - wsparcie w zakupie łóżek szpitalnych w wysokości 10 tysięcy złotych,
- gmina Wojaszówka - wsparcie w zakupie łóżek szpitalnych w wysokości 10 tysięcy złotych,
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie - darowizna w postaci samochodu transportowego Ford Transit, który obecnie jest wykorzystywany do transportu wewnętrznego szpitala.
 
Plebiscyt medyczny 2016
Jest to czwarta edycja konkursu, w którym pacjenci mogą głosować na pracowników krośnieńskiego szpitala cieszących się w ich opinii największą sympatią i autorytetem.


Laureaci Plebiscytu 2016

Lekarz Oddziału 2016:
1. miejsce: Małgorzata Markowska-Olszewska, Szpitalny Oddział Ratunkowy,
2. miejsce: Mariusz Pelczarski, Oddział Gastroenterologii,
3. miejsce: Łucja Topolska-Stempin, Oddział Okulistyczny.
 
Lekarz Poradni 2016:
1. miejsce: Rafał Smoliński, Poradnia Gastroenterologiczna,
2. miejsce: Małgorzata Sroczyńska-Stachacz, Poradnia Reumatologiczna,
3. miejsce: Beata Sabik, Poradnia Gastroenterologiczna.
 
Pielęgniarka/Pielęgniarz/Położna/Położny Oddziału 2016:
1. miejsce: Lucyna Pacek, Oddział Gastroenterologiczny,
2. miejsce: Beata Więcek,  Oddział Okulistyczny,
3. miejsce: Krystyna Krygowska, Oddział Ginekologiczno-Położniczy.
 
Pielęgniarka/Pielęgniarz/Położna/Położny Poradni 2016:
1. miejsce: Józefa Osękowska, Poradnia Dabetologiczna,
2. miejsce: Agata Staroń, Poradnia Okulistyczna,
3. miejsce: Ewa Płutniak, Zespół Domowego Leczenia Tlenem.
 
Rejestratorka/Rejestrator/Statystyk medyczny 2016:
1. miejsce: Ewa Patryn, Oddział Pulmonologiczny,
2. miejsce: Stanisław Stapiński, Oddział Gastroenterologiczny,
3. miejsce: Anna Wnęk, Oddział Dziecięcy.
 
Pracownik Wsparcia Medycznego 2016:
1. miejsce: Renata Nowak, Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu,
2. miejsce: Anna Kierońska, Zakład Rehabilitacji Leczniczej.

Organizatorzy gali: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie we współpracy ze stowarzyszeniem "Czyń Dobro, Mimo Wszystko" z Krosna.
 
Patronat honorowy: marszałek województwa podkarpackiego. Władysław Ortyl.
Prowadząca: Katarzyna Cichopek.

Wsparcia finansowego w przygotowaniu gali udzieliły firmy: Trans NG z Sanoka, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie, Inventech Sp. z o.o., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wietpol Sp. z o.o., Asseco Poland, Alior Bank, Bank PKO BP Oddział w Krośnie, Bog-Mar, oraz firma Oriflame Poland.

pd/al
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: pd/al

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?