KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oleista ciecz zalała jezdnie w Krośnie i Jedliczu

Oleista ciecz zalała jezdnie w Krośnie i JedliczuTrwa usuwanie substancji ropopochodnej, która przed południem wylała się z autocysterny na drogę pomiędzy Jedliczem, a Krosnem. Czarny, oleisty płyn zanieczyścił karoserie wielu aut oraz sprawił, że nawierzchnia jest bardzo śliska. Na drodze krajowej nr 28 pomiędzy Potokiem a Krosnem ruch odbywa się wahadłowo. Do wszystkich kierowców apelujemy o ostrożną jazdę. 

REKLAMA


Kilkanaście minut przed godz. 10 do dyżurnego krośnieńskiej komendy zaczęły napływać zgłoszenia od zdenerwowanych kierowców o smolistej substancji, rozlanej na drodze pomiędzy Potokiem a Krosnem. Ciecz osadzała się na karoseriach i oponach, powodując poważne zagrożenie dla ruchu pojazdów.

 

Oleista ciecz zalała jezdnie w Krośnie i Jedliczu

 

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że oleisty ślad ma swój początek na przejeździe kolejowym w Jedliczu, a kończy się w Krośnie na ul. Rzeszowskiej. Do czasu usunięcia zagrożenia pomiędzy Potokiem a Krosnem wprowadzono ruch wahadłowy. Aktualnie strażacy i służby drogowe pracują nad neutralizacją rozlanej substancji. Najgorsza sytuacja jest w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Rzeszowską.

 

Policjanci ustalili, że rozlana ciecz to najprawdopodobniej olej opałowy, pochodzący z ciężarówki, która wyjechała z pobliskiej rafinerii. Po usunięciu nieszczelności cysterny kierowca odjechał, nie czekając na dalszy rozwój wypadków. Aktualnie ustalana jest jego tożsamość.

 

alt alt

 

W tej chwili nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu.

 

Do wszystkich kierowców przejeżdżających tym odcinek drogi krajowej, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ciecz mogła zostać rozprowadzona przez opony samochodów na znaczną odległość. Bardzo ślisko może być zwłaszcza po ewentualnych opadach deszczu.

 

alt

 

Na zdjęciach usuwanie rozlanej cieczy w rejonie skrzyżowania Al. J. Pawła II z ul. Rzeszowską i jedno z zabrudzonych aut. 

 

KMP Krosno

  • autor: KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?