KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza 20. Świąteczna Zbiórka Żywności

Nikt nie może zostać bez jedzenia na święta! Podczas weekendu (25-27 listopada) robiąc zakupy w ośmiu krośnieńskich sklepach będziesz mógł podzielić się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Rusza 20. Świąteczna Zbiórka Żywności.

REKLAMA


Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności.

W zeszłym roku jedzenie z zbiórki trafiło do 230 tys. osób. Teraz będzie prowadzona w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy w całym kraju.

- W badaniach, które przeprowadziliśmy, trzy czwarte Polaków chce się podzielić z innymi tym, co kupią w sklepie. To gigantyczny potencjał życzliwości wobec tych, którzy bez pomocy nie mieliby takiej Wigilii, jak my wszyscy. A przecież mają prawo do takiego samego szczęścia - podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W tym roku Bankom Żywności bardzo zależy na następujących produktach: oleju, cukrze, przetworach warzywnych i owocowych, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach.

- W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku. Każdy zasługuje na wyjątkowe Święta”. Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta, co my sami, to dowód, że Polacy wiedzą, co znaczy empatia - tłumaczy Anna Kołnierzak z Federacji Polskich Banków Żywności, która przez wiele lat była wolontariuszką właśnie podczas Świątecznej Zbiórki Żywności.

Partnerami strategicznymi Świątecznej Zbiórki Żywności jest producent ziół i przypraw marki Kamis, firma McCormick Polska. Partnerami jubileuszowymi są Lidl i Tesco oraz Saatchi & Saatchi.

Zbiórka będzie prowadzona od 25 do 27 listopada w ośmiu krośnieńskich sklepach:
- Lidl - ul. Lniarska 4, ul. Lwowska 49,
- Biedronka - ul. Podkarpacka 3, ul. Bohaterów Westerplatte 20d, ul. Grodzka 12, ul. Naftowa 6,
- Stokrotka - ul. Kisielewskiego 6,
- Kaufland - ul. Niepodległości 6a,
- Intermarché - ul. Podchorążych 2.

Zebrane produkty z magazynów Banków Żywności przekazywane są lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl. Potrwa tam od 25 listopada aż do 31 grudnia.

Banki Żywności i ich całoroczną działalność można również wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.

red.

 • autor: red.

2 komentarzy

 • zags

  No, No, po pół tony (500kg) na jeden posiłek! tyle kg jedzenia to 1 osoba przez rok nie przeje! A może się mylę...

  Zgłoś nadużycie zags środa, 23, listopad 2016 14:39 Link do komentarza
 • Jaś PytaLski

  "Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków..." Jestem słaby z matematyki, ile szło na posiłek???

  Zgłoś nadużycie Jaś PytaLski wtorek, 22, listopad 2016 10:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?