KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nakarm bezdomne zwierzaki razem z Intermarché

Do 22 listopada w sieci sklepów sieci Intermarché trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. W ramach akcji "Nakarm bezdomne zwierzaki razem z Intermarché" zebrane produkty zostaną przekazane do blisko 180 schronisk w całej Polski.

REKLAMA


Z danych Najwyższej Izby Kontroli wynika, że liczba bezdomnych czworonogów w polskich schroniskach rośnie i średnio jedynie co czwarty znajduje nowych właścicieli. Właśnie z myślą o nich, Grupa Muszkieterów pod patronatem Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz zwierząt VIVA! po raz kolejny organizuje zbiórki karmy we wszystkich sklepach sieci Intermarché.

Z sondażu Kantar Public z 2017 roku wynika, że ponad połowa mieszkańców naszego kraju (52 proc.) ma w swoim gospodarstwie zwierzę domowe - to o 4 punkty procentowe więcej niż jeszcze trzy lata temu. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu zwierzętami i ich losem. Niestety, jak podaje raport NIK, jednocześnie rośnie w Polsce także liczba bezdomnych czworonogów przebywających w schroniskach.

- Czas zbiórki nie jest przypadkowy, ponieważ pora jesienno-zimowa to w schroniskach najcięższy okres w roku. Zachęcamy zatem wszystkich naszych klientów do udziału w akcji i przekazania karmy na rzecz bezdomnych zwierząt - mówi Eliza Orepiuk-Szymura z Grupy Muszkieterów. - Wierzymy, że akcja przyniesie wiele korzyści także poprzez zwiększenie wrażliwości społecznej na krzywdę naszych małych przyjaciół - dodaje.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 9 listopada. Uczestnictwo w niej jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić sklep Intermarché do 22 listopada i zostawić produkty przeznaczone dla bezdomnych zwierząt w dedykowanym na ten cel miejscu zbiórki.

Zebrana karma zostanie przekazana do blisko 180 schronisk na terenie całej Polski.

Kampanii towarzyszyć będzie także konkurs pod hasłem "Wyczesane CV", organizowany na profilu Drużyny#M na Facebook’u. Zadaniem uczestników będzie napisanie CV dla wybranego zwierzęcia, czekającego na adopcję w schronisku we Wrocławiu. Głównym celem inicjatywy jest oczywiście znalezienie nowych domów dla porzuconych czworonogów. Będzie to dla nich realna szansa na lepsze życie. Najciekawsze opisy zostaną nagrodzone bonami do sklepów Intermarché i Bricomarché oraz grzebieniami i karmą dla zwierzaków.

Tegoroczna zbiórka karmy dla zwierząt jest już czwartą organizowaną przez Grupę Muszkieterów. W 2016 roku w sklepach sieci Intermarché przeprowadzono dwie zbiórki na rzecz zwierząt, podczas których zebrano 46 ton karmy, która trafiła do blisko 330 schronisk.

ap, red.

  • autor: ap, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?