KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeże potrzebują pomocy przed zimą

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krośnieńscy "Animalsi" pomagają jeżom szykującym się do zimy. Ty też możesz pomóc. Dla jeży potrzebna jest specjalna karma, zbiórka prowadzona jest w "Kociarni". Możesz też sam dokarmiać jeże w swoim otoczeniu!

REKLAMA


Jeże o tej porze roku zaczynają przygotowywać się do zimy. Powinny dużo jeść, by zgromadzić pokarm na czas hibernacji, a wbrew stereotypom wcale nie jedzą jabłek!

- Pokarmu jest bardzo mało, obawiamy się, że jeże nie będą dobrze przygotowane - mówią nam "Animalsi".

Zwykle skutki tej sytuacji odczuwalne są na wiosnę, gdy zwierzęta zbyt wcześnie wybudzają się z zimowego snu.

Zobacz: Budzą się pierwsze jeże. Bez pomocy zginą

Nasza redakcja podczas zbiórki karmy dla podopiecznych "Animals", miała też na względzie potrzeby jeży. Wtedy współfinansowaliśmy z naszym partnerem "Autoszyby Krosno" podgrzewane maty, które pomagają w ratowaniu tych pożytecznych stworzeń na wiosnę.

Obecnie potrzebna jest specjalna karma. - Jeże dokarmiamy mokrą, kocią karmą bez dodatków zbóż - mówi nam Magda opiekująca się jeżami.

Tego typu karmę możecie przekazać w "Kociarni" na Białobrzegach przy ul. Kopernika 47. Stamtąd karma trafi do osób pomagającym jeżom. Telefon kontaktowy: 730 083 793.

Żeby pomóc nie musisz jechać na Białobrzegi. Możesz też sam dokarmiać jeże w swoim otoczeniu. - Jeżeli w Twoim ogrodzie pojawiają się jeże, to nie stanie się nic złego, jeśli wystawisz im miseczkę z karmą - przekonuje Magda.

Te zwierzątka można spotkać w wielu częściach naszego miasta. Są pożyteczne, żywią się ślimakami i owadami, w tym zagrażającymi roślinom w naszych ogrodach. Jeże w Polsce są pod całkowitą ochroną.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?