KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

VIVO! Krosno: w środę wmurowano kamień węgielny [ZDJĘCIA]

VIVO! Krosno: w środę wmurowano kamień węgielny [ZDJĘCIA] Fot. Łukasz Jaracz

Prace związane z realizacją krośnieńskiej inwestycji handlowej VIVO! nabierają tempa. W środę (30.11), kilka tygodni po wyborze generalnego wykonawcy, dokonano symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego na budowie. Otwarcie centrum handlowego zaplanowano w IV kwartale 2017 roku.

REKLAMA


Nowe centrum handlowe w Krośnie to trzecia inwestycja realizowana w Polsce pod marką parasolową VIVO!. 60 lokali usługowo-handlowych będzie liczyć łącznie ponad 21.000 mkw. powierzchni najmu.

Krośnieńska inwestycja jest drugą po VIVO! Stalowa Wola realizowaną przez IMMOFINANZ wspólnie ze swoim partnerem, tj. firmą Acteeum Group, specjalistą w zakresie realizacji projektów handlowych (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% IMMOFINANZ i 15% Acteeum).

- Marka została stworzona dla miast średniej wielkości, z bardzo pieczołowicie dobraną ofertą handlową i rozrywkową. Dwa lata temu otworzyliśmy pierwsze VIVO! Piła, rok temu w Stalowej Woli, a za rok otworzymy w Krośnie. Nie mówilibyśmy dziś o tym projekcie, gdyby nie przychylność lokalnych władz. Chciałam serdecznie podziękować lokalnym władzom, a szczególnie prezydentowi Piotrowi Przytockiemu za dotychczasową współprace i stworzenie warunków do przeprowadzenia tej inwestycji. Wierzymy, jesteśmy przekonani że będzie to dla wszystkich sukces. IMMOFINANZ w sposób pośredni przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy. Tu będziemy odprowadzać lokalne podatki. Najwięcej zyskają mieszkańcy Krosna i okolic, ponieważ zdobędą nowe miejsce spotkań, gdzie będą mogli robić zakupy i znaleźć ofertę rozrywkową - mówiła podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w Krośnie Elżbieta Gawlikowska-Mentrak, Country Manager Finance & Support, IMMOFINANZ SERVICES POLAND.

- Bardzo się cieszymy, że jesteśmy wszyscy razem w tak szczególnym dniu tutaj w Krośnie. Dlaczego akurat Krosno? Krosno idealnie wpisuje się w koncepcję marki VIVO! Przy wyborze Krosna do realizacji inwestycji przeważyły dwa kluczowe czynniki. Dziś w mieście jest bardzo ograniczona oferta handlowa, a działka na której stoimy jest doskonale zlokalizowana pod kątem realizacji tego typu inwestycji. W fazie przygotowawczej, kiedy wiele razy przyjeżdżaliśmy do Krosna wykorzystywaliśmy każdą okazję, by porozmawiać z mieszkańcami i zapytać, w jaki sposób robią zakupy i jak spędzają wolny czas. W każdej takiej rozmowie przewijał się jeden wątek - brak dobrej oferty handlowej tutaj lokalnie i niestety związana z tym konieczność podróżowania do bardziej odległych miast. Deklarujemy, że za rok będziemy wszyscy razem mogli w Krośnie zrobić zakupy, a na pewno będziemy robić je razem przed świętami - mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

- Zależy nam, aby lokalni przedsiębiorcy znaleźli tutaj swoje miejsce. Przygotowaliśmy program zorientowany na poszukiwanie lokalnych przedsiębiorców, dzięki któremu będziemy w stanie ich połączyć z franczyzodawcami tak, aby mogli tutaj zaistnieć, a nie spoglądać na centrum handlowe jako konkurencję - mówi Tomasz Szewczyk, Regional Managing Director, ACTEEUM Group.

Aktualnie na placu budowy przyszłego centrum handlowego VIVO! pracuje kilkadziesiąt osób zaangażowanych przy robotach ziemnych związanych z sieciami i konstrukcją żelbetową. Wszystkie realizowane prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
 
VIVO! z tradycją produkcji szkła
VIVO! Krosno będzie wyróżniało się swoją formą architektoniczną. Na etapie projektowania zadbano o to, by bryła centrum została wykończona materiałami o wysokim standardzie technicznym i estetycznym. Co więcej, elewację galerii zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem detalu architektonicznego, chcąc nawiązać do lokalnych krośnieńskich tradycji produkcji szkła. Tym samym zastosowano tu m.in. szklane panele z barwionego szkła, które zostaną wbudowane na elewacji frontowej, szklane witryny na wewnętrznym dziedzińcu czy też kolorowe, szklane, podświetlane elementy dekoracyjne.

- Bardzo się cieszę że nadszedł ten czas, kiedy dzisiaj będziemy rozpoczynać tak naprawdę tę inwestycję. Dziękuje inwestorom za wybór Krosna, jako miejsca tej inwestycji. Mam przekonanie, że ta inwestycja będzie kreować nową jakość prowadzenia handlu w naszym mieście - powiedział Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

VIVO! to marka centrów handlowych. Koncepcja ta została opracowana z myślą o miastach z zasięgiem całkowitym umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200 000 osób. Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to atrakcyjnie dobrany mix najemców, w tym silne marki "anchor-owe", jak również koncentracja na ofercie dedykowanej dla całej rodziny. Centra handlowe VIVO! to zwykle obiekty jednokondygnacyjne.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, a także przedstawiciele inwestora IMMOFINANZ oraz partnera przy tym projekcie, spółki Acteeum Group, jak i odpowiedzialnej za budowę VIVO! Krosno, firmy Hochtief.

pw/mg
Fot. Łukasz Jaracz
Wizualizacja: ACTEEUM Central Europe

 • autor: pw/mg

14 komentarzy

 • handlowiec

  Przytocki pierwszy raz w życiu\ wykonał uczciwą pracę, podniósł kielnię. Przejdzie chłopina do historii jako Bob budowniczy. Za ten wysiłek VIVO będzie można realizować talony Przytockiego pt. Podkarpackiej Izby Gospodarczej. Uczcie sie mieszczanie tak się robi interesy, będąc prezydentem miasta, robię sobie dobrze bez wazeliny

  Zgłoś nadużycie handlowiec czwartek, 22, grudzień 2016 17:38 Link do komentarza
 • ProHejt

  AntyHejt ...na drugi raz jak masz marudzić to nie czytaj komentarzy, zatrzymaj się treści artykułu, dalszy komentarz do Twojego wpisu uważam za zbędny

  Zgłoś nadużycie ProHejt piątek, 02, grudzień 2016 20:01 Link do komentarza
 • AntyHejt

  Same marudy, co tylko krytykują i nic samemu nie potrafią. Ruszcie dupy i otwórzcie
  te fabryki, co się wam marzą. Dlaczego sami nic nie zrobicie, a kogoś krytykujecie ?

  Zgłoś nadużycie AntyHejt piątek, 02, grudzień 2016 14:07 Link do komentarza
 • prywata

  odpowiadając"bb" - kupować będzie Przytocki i jego dworzanie po specjalnej promocji za wrzucenie kielnie betonu. W tych sklepach będą zapewne realizowane talony socjalne, które otrzymują urzędniczy i nauczyciele a wystawiane przez firmę Przytockiego - Podkarpacka Izba Gospodarcza .Nic za darmo

  Zgłoś nadużycie prywata piątek, 02, grudzień 2016 08:53 Link do komentarza
 • Bob

  Będzie muzułmański halal??

  Zgłoś nadużycie Bob czwartek, 01, grudzień 2016 22:11 Link do komentarza
 • bb

  Super, tylko kto to będzie kupował w tych sklepach, w Krośnie więcej zwiedzających niż kupujących :-(

  Zgłoś nadużycie bb czwartek, 01, grudzień 2016 20:06 Link do komentarza
 • suchy

  KFC DAWAĆ !!! ;) OMOM

  Zgłoś nadużycie suchy czwartek, 01, grudzień 2016 13:15 Link do komentarza
 • Wikary

  proboszcz tez ma udziały w tej inwestycji ? Jego miejsce chyba jest gdzie indziej

  Zgłoś nadużycie Wikary czwartek, 01, grudzień 2016 11:32 Link do komentarza
 • Zeiss

  Mam przekonanie :-), ze 2 lata po otwarciu czyli w 2019 uśmiechu na twarzach juz nie będzie u wszystkich dookoła. Nie ma nowych miejsc pracy, nowych przedsiebiorstw nie będzie się biznes kręcił, a samo 500+ to za mało by nakręcić wykresy sprzedaży. Po prostu kolejna płytka inwestycja dalej nic konkretnego.

  Zgłoś nadużycie Zeiss czwartek, 01, grudzień 2016 11:25 Link do komentarza
 • corazgorzej

  Wykańczacie małe sklepy, komu służycie, zagranicznej mamonie?Jak nie będzie zakładów produkcyjnych nie będzie klientów no chyba że z 500 plus.Kolejny market w którym będzie dużo miejsc pracy dla niewolników.Niech żyje parszywy kapitalizm!

  Zgłoś nadużycie corazgorzej czwartek, 01, grudzień 2016 11:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?