KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

FedEx pomaga Świętemu Mikołajowi. Obdarował prezentami dzieci z Krosna

6 grudnia, w dniu św. Mikołaja, potrzebujące dzieci z Polski, w tym także w Krośnie otrzymały prezenty w ramach programu FedEx Cares, zrealizowanego z Fundacją United Way Polska.

REKLAMA


Pracownicy polskich oddziałów FedEx Express, spółki zależnej FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największej na świecie firmy świadczącej usługi przewozów ekspresowych, ufundowali blisko 100 prezentów i dostarczyli je do łącznie 90 rodzin w Krośnie, Warszawie i Raciborzu. Paczki zawierały zabawki, gry, ubrania i książki, o które dzieci prosiły w napisanych przez siebie "Listach do Świętego Mikołaja".

W samym Krośnie FedEx obdarował 10 rodzin należących do Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych - organizacji charytatywno-społecznej, której celem jest udzielanie wszechstronnej pomocy rodzinom ubogim z Podkarpacia.

- Nasi pracownicy są zawsze chętni do wspierania lokalnych społeczności. Jesteśmy niezwykle dumni z ich szczodrości i zaangażowania w tworzenie pozytywnych zmian. Dzięki naszym wspólnym działaniom, możemy pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej - powiedział Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, 10% dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. FedEx już od ponad dwóch lat współpracuje z Fundacją United Way Polska, by pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jest to część zobowiązania firmy, która aktywnie wspiera lokalne społeczności. United Way jest globalną fundacją, posiadającą blisko 1800 oddziałów w 41 krajach. Jej misją jest niesienie pomocy w zakresie opieki społecznej, ochrony zdrowia i aktywizacji zawodowej.

- FedEx w Polsce wspiera naszą fundację od 2014 roku. Razem pracowaliśmy przy kilku fantastycznych projektach, szczególnie w zakresie rozwoju dzieci i wyrównywania zaległości edukacyjnych tych, którzy pochodzą z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Doceniamy zaangażowanie FedEx w te inicjatywy - mówi Maja Surowicz, prezes zarządu Fundacji United Way Polska.

FedEx Cares to globalna, charytatywna platforma firmy, w ramach której, do 2020 roku, FedEx zainwestuje 200 mln dolarów w ponad 200 społecznościach, aby stworzyć szanse i wykreować pozytywne zmiany na całym świecie. Lokalni wolontariusze uzupełniają i wzbogacają te inwestycje społeczne.

W Polsce, FedEx wspiera Fundację United Way i pomaga ubogim dzieciom również poprzez takie projekty, jak Światoteki (świetlice dla dzieci), Pierwszy Dzwonek (dostarczanie paczek z przyborami szkolnymi) oraz w ramach całego obszaru związanego z działaniami edukacyjnymi. W tym roku, członkowie zespołów FedEx z Warszawy i okolic uczestniczyli również w warsztatach twórczych z dziećmi, pomogli także w pracach budowlanych w jednej z placówek dla młodzieży. W ubiegłym roku, pracownicy FedEx zebrali 2 tony produktów, które następnie przekazane zostały ponad 100 potrzebującym rodzinom.

mz/red.

  • autor: mz/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?