KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela ? ślubuję! Polecamy

altAż 28 nauczycieli z krośnieńskich szkół, otrzymało z rąk Prezydenta Miasta Krosna, akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Uroczyste ślubowanie odbyło się w samo południe w ostatni dzień tegorocznych wakacji. Tym spotkaniem na którym obecne były władze samorządowe oraz wicekurator oświaty w Rzeszowie Antoni Wydro, zainaugurowano w Krośnie rok szkolny 2009/2010.

REKLAMA


Największą grupą stanowią nauczyciele języka angielskiego. Mianowanie uzyskało aż 8 anglistów. Spośród 28 pedagogów, 15 to nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. 10 to nauczyciele i wychowawcy pracujący w szkołach podstawowych i gimnazjach, a 3 to nauczyciele i opiekunowie SOSW. W pracach komisji egzaminacyjnych, którym przewodniczyli pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna udział brali dyrektorzy szkół, przedstawiciele Kuratorium i związków zawodowych oraz 14 ekspertów, którzy skrupulatnie oceniali prezentujących się nauczycieli. 

 

alt

 

W  tekście ślubowania, które za moment złożycie jest wiele głębokich sentencji „ rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży”, „dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej”, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji…” chciałbym Państwa prosić jeszcze o jedno, abyście uczyli Waszych młodych ludzi myślenia, bo tylko człowiek myślący potrafi obrać dobry cel w życiu i konsekwentnie go realizować nie tylko dla własnego dobra, ale i dla dobra społeczeństwa w którym żyje – powiedział do nauczycieli prezydent miasta Piotr Przytocki. Gratulując Państwu tego awansu, życzę kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju Waszych niewątpliwych zdolności i umiejętności – dodał prezydent.

 

alt

 

Krosno jest błyszczącą perełką na  oświatowej mapie Podkarpacia.  Osiągnięcia i sukcesy krośnieńskich uczniów w wielu dziedzinach można by długo wymieniać, ale chyba już zdążyliście się Państwo przyzwyczaić do tego, że jesteście w ścisłej czołówce. Gratuluję  i dziękuję Wam za to, bo to Wasza zasługa.  Życzę Państwu  jeszcze wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z pełnienia tej jakże trudnej i odpowiedzialnej misji  wykształcenia i  wychowania dzieci i młodzieży – powiedział do zebranych Antoni Wydro, wicekurator oświaty w Rzeszowie. Dziękuję również władzom samorządowym Miasta Krosna za wspaniałą politykę oświatową, którą od wielu już lat prowadzą.  Efekty są widoczne właściwie we wszystkich olimpiadach, konkursach ale też w zdawalności egzaminów począwszy od egzaminu kończącego szkołę podstawową, egzaminu gimnazjalnego czy egzaminu dojrzałości. Jeszcze raz gratuluję – dodał wicekurator.

 

alt

 

Zaprezentowaliście Państwo bardzo wysoki poziom. Dokonując prezentacji własnego dorobku zawodowego i przebiegu stażu wykazaliście się perfekcjonizmem.  Równie wysoko można ocenić Państwa odpowiedzi na zadawane pytania, które w większości dotyczyły metod pracy, planów dalszego rozwoju, relacji z uczniami oraz podstaw prawnych, jakie regulują pracę nauczyciela i organizację polskiego systemu oświaty. Mimo wielkiego stresu, jaki Państwu towarzyszył z całą pewnością mogę powiedzieć, że odpowiedzi jakich Państwo udzielaliście podczas egzaminu były wyczerpujące i trafne – tak relacjonował przebieg egzaminów zastępca prezydenta  Bronisław Baran. Świadczy to tylko o jednym, że prezentujecie Państwo wysoki poziom nauczania. I utrzymania takiego właśnie poziomu, życzę i Państwu i sobie – dodał zastępca prezydenta.

 

Awans na stopień nauczyciela mianowanego stwarza nauczycielom nowe możliwości tj.

 

1) możliwość ubiegania się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego

2) możliwość sprawowania funkcji kierowniczych

3) możliwość sprawowania funkcji opiekuna stażu

4) w przypadku, gdy szkoła posiada możliwości zatrudnienia na podstawie mianowania a nie na zasadzie umowy o pracę.

 

Awans daje też prawo do wyższego wynagrodzenia zasadniczego.

 

alt

 

NAUCZYCIELE, KTÓRZY ZDOBYLI STOPIEŃ NAUCZYCIELA MIANOWANEGO W 2009 r.

 

Miejski Zespół Szkół Nr 1

 

1. Ks. Marek Dec

2.  Barbara Markowicz

3. Teresa Orzechowska

 

Miejski Zespół Szkół Nr 2

 

1. Marzena Sajdak

2. Lucyna Urbowicz

3. Ewelina Zagórska

4. Joanna Żmuda – Siryk

 

Miejski Zespół Szkół Nr 4

 

1. Bożena Kut – Szymańska

2. Marcin Majerski

 

Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie

 

1. Marta Hanus

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie

 

1. Tomasz Celej

2. Paweł Guzik

3. Barbara Krukar

4. Marcin Turek

5. Magdalena Wydra

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie

 

1. Karolina Lorens

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie

 

1. Tomasz Czaja

2. Justyna Kandefer

3. Joanna Okoniewska - Śnieżek

4. Paweł Trzeciak

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie

 

1. Paweł Krochmal

2. Krystian Małeta

3. Damian Michnowicz

4. Agnieszka Słomiana

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Krośnie

 

1.  Agnieszka Prajsnar

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie

 

1. Tomasz Płaski

2. Jacek Staroń

3. Renata Turowska

 

UM

  • autor: UM

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?