KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szpital w Krośnie przystępuje do dużej inwestycji. Poprawi się opieka nad kobietami i dziećmi

Szpital w Krośnie przystępuje do dużej inwestycji. Poprawi się opieka nad kobietami i dziećmi Fot. Szpital Krosno

Krośnieński szpital zapewni opiekę nad kobietami w ciąży i noworodkami na najwyższym poziomie. Duża inwestycja w związane z tym oddziały ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Dyrektor Piotr Lenik zapewnia, że niedogodności związane z realizacją inwestycji będą ograniczone do minimum.

REKLAMA


Całkowita wartość projektu to prawie 19 mln złotych. Inwestycje dotyczą oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego z pododdziałem intensywnej terapii noworodków i dziecięcego.

Harmonogram i główne założenia projektu przybliżył dyrektor szpitala, Piotr Lenik. Podkreślał, że wkład własny inwestycji zapewnia budżet województwa. - Wkładem własnym nie będą środki szpitala - mówił dyrektor.

Projekt zakłada zakup dużej ilości sprzętu. Wśród planowanych zakupów jest długo oczekiwany mammograf.

Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa poinformował, że w 2017 roku prawie 183 miliony będzie przeznaczone na kluczowe projekty w ochronie zdrowia, w szpitalach wojewódzkich.  Z tej kwoty prawie 20 mln jest przeznaczone dla szpitala w Krośnie. Podkreślał przy tym, że jest to spowodowane troską o jak najlepsze warunki dla mieszkańców Krosna i subregionu.

Kruczek podziękował też Kamili Bogackiej ze Stowarzyszenia Czyń Dobro mimo Wszystko, za podjęcie akcji na rzecz zakupu mammografu dla szpitala w Krośnie. - Takie działania, jak te prowadzone przez Panią Kamilę, są bardzo potrzebne. Jest potrzeba dobra i przyjazna atmosfera wokół szpitala - mówił. Dodał, że mammograf jest wpisany w projekt, który będzie realizowany w szpitalu w 2017 roku.

Kamila Bogacka odpowiedziała, że zbiórka będzie dalej prowadzona, a zebrane środki zostaną przekazane na inny sprzęt, jeżeli mammograf faktycznie do szpitala przyjdzie. Podkreślała, że sama trafiła na oddział krośnieńskiego szpitala jako pacjentka, która wiele zawdzięcza wspaniałej kadrze medycznej. - Mam wobec tego miejsca bardzo duże zobowiązanie - podkreślała Bogacka.

Inne zakupy w ramach programu "Matka i Dziecko" to np.: karetka neonatologiczna z wyposażeniem, inkubator mobilny, wanna porodowa czy aparat USG. W sumie do szpitala trafi około 80 sztuk nowoczesnego sprzętu poprawiającego standard opieki medycznej i komfort pacjentów.

Rozpoczęcie prac remontowych zaplanowano na marzec. Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie unowocześnionych oddziałów zapowiedziano na grudzień.

pd
Fot. Szpital Krosno

  • autor: pd

1 komentarz

  • iśka

    Czy pan Dyrektor zadbał o odpowiedni personel, anestezjologów by można było wykonywać znieczulenia. Kulturalny personel, kompetentnych i empatycznych lekarzy. Bo sam sprzęt to nie wszystko. Jeśli nie, to dziewczyny które mają trochę kasy nadal będą rodzić w innych szpitalach. Tak aby poród był dla matki i dziecka bezpieczny i nie wiązał się z traumą na całe życie. Ja wybieram Rzeszów.

    Zgłoś nadużycie iśka wtorek, 10, styczeń 2017 16:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?