KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znamy najlepszego ucznia w zawodzie - cukiernik

Znamy najlepszego ucznia w zawodzie - cukiernik Fot. ZSP nr 2

10 stycznia odbyła się 14. edycja wojewódzkiego turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Krosno znalazło się na 2 miejscu.

REKLAMA


Turniej składał się z dwóch etapów. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro uczestników z czterech szkół (Krosno, Jasło, Pilzno oraz Rzeszów).
 
Oprócz zakresu teoretycznego, zadania były również praktyczne. Uczestnicy musieli złożyć i udekorować tort okolicznościowy, udekorować 10 ciasteczek bankietowych, wymodelować 9 figurek z marcepana oraz wykonać element dekoracyjny z karmelu lub czekolady.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszli przedstawiciele władz oświatowych, nauczyciele i rzemieślnicy. Oceniano zasady zachowania higieny produkcji, wygląd i prezentację poszczególnych prac.

- Tematem przewodnim była "Kraina dobranocek". Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne surowce i półprodukty, z których tworzyli pomysłowe torty w kształcie telewizora z Rumcajsem, Smerfowego Lasu czy też Pszczółki Mai, ciekawe ciasteczka bankietowe oraz Smerfy, biedronki i inne postacie bajkowe, które powstały z marcepanu. Młodzi cukiernicy mieli okazję wykazać się wyobraźnią i fantazją w tworzeniu elementów dekoracyjnych z karmelu - informuje ZSP nr 2 w Krośnie.

Wyniki turnieju:
- miejsce I: Barbara Bartoń - uczennica Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie,
- miejsce II: Justyna Zajdel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr  2 w Krośnie,
- miejsce III: Monika Witek z Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pilźnie.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, puchary i cenne nagrody rzeczowe, a mistrzowie szkolący najlepszych uczniów puchary.
 
Organizatorami turnieju były ZSP nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie wspólnie z Cukiernią "Jagusia" Ireneusza Deptucha w Krośnie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli podkarpacki kurator oświaty, Małgorzata Rauch oraz prezydent Krosna, Piotr Przytocki.

red.

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?