Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Z językami w świat... w szkole podstawowej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W związku z nadchodzącymi zmianami, które niesie reforma szkolnictwa, krośnieńskie szkoły już dziś planują oferty edukacyjne, które mogłaby zainteresować  rodziców i dzieci. Przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie, która planuje utworzenie w roku szkolnym 2017/2018 dwóch innowacyjnych klas językowych: I i VII.

REKLAMASzkoła w klasie I proponuje naukę wybranych treści programowych z edukacji wczesnoszkolnej, np. muzyki, plastyki, zajęć komputerowych i WF w języku niemieckim.

Dwujęzyczne nauczanie będzie polegało na stopniowym wprowadzaniu drugiego języka w wybranych sytuacjach komunikacyjnych z wykorzystaniem elementów pedagogiki Montessori. W tej klasie jest przewidziana także nauka języka angielskiego w wymiarze 2 godzin w tygodniu.

W klasie VII planuje się naukę języka niemieckiego w wymiarze 4 godzin w tygodniu oraz naukę geografii, plastyki i edukacji dla bezpieczeństwa w języku polskim oraz w języku niemieckim w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów - nauka od podstaw.

Zajęcia będą prowadzić nauczyciele mający tytuł magistra filologii germańskiej i uprawnienia do powyższych przedmiotów. Równocześnie na wysokim poziomie będzie realizowany język angielski. Pomysł jest ciekawy, a co na to rodzice i dzieci?

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj