KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z językami w świat... w szkole podstawowej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W związku z nadchodzącymi zmianami, które niesie reforma szkolnictwa, krośnieńskie szkoły już dziś planują oferty edukacyjne, które mogłaby zainteresować  rodziców i dzieci. Przykładem jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie, która planuje utworzenie w roku szkolnym 2017/2018 dwóch innowacyjnych klas językowych: I i VII.

REKLAMA


Szkoła w klasie I proponuje naukę wybranych treści programowych z edukacji wczesnoszkolnej, np. muzyki, plastyki, zajęć komputerowych i WF w języku niemieckim.

Dwujęzyczne nauczanie będzie polegało na stopniowym wprowadzaniu drugiego języka w wybranych sytuacjach komunikacyjnych z wykorzystaniem elementów pedagogiki Montessori. W tej klasie jest przewidziana także nauka języka angielskiego w wymiarze 2 godzin w tygodniu.

W klasie VII planuje się naukę języka niemieckiego w wymiarze 4 godzin w tygodniu oraz naukę geografii, plastyki i edukacji dla bezpieczeństwa w języku polskim oraz w języku niemieckim w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów - nauka od podstaw.

Zajęcia będą prowadzić nauczyciele mający tytuł magistra filologii germańskiej i uprawnienia do powyższych przedmiotów. Równocześnie na wysokim poziomie będzie realizowany język angielski. Pomysł jest ciekawy, a co na to rodzice i dzieci?

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?