KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianie w czołówce konkursu młodych webmasterów

Krośnianie w czołówce konkursu młodych webmasterów Fot. archiwum

W tegorocznej edycji konkursu dla młodych miłośników programowania wzięło udział ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego. Najlepsi uczniowie krośnieńskich szkół zajęli w swoich kategoriach II i III miejsce. Organizatorzy już teraz zapewniają, że planują kolejną edycję.    

REKLAMA


Finał konkursu "web.Master podkarpacki" odbył się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. 30 uczniów podzielono na dwie kategorie, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. walczyli oni o tytuł podkarpackiego "web.Mastera". W etapie stacjonarnym sprawdzono, czy potrafią zastosować posiadaną wiedzę z zakresu programowania stron internetowych w praktyce.

Konkurencja była ogromna. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Paweł Michalski z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu. Najlepszym webmasterem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się Maksymilian Kania z Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy, który uzyskał możliwie maksymalną liczbą punktów, zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.

Dobrze spisali się także reprezentanci krośnieńskich szkół. II miejsce w kategorii dla gimnazjalistów zajął Miłosz Rachwał z Gimnazjum Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Krośnie, a Paweł Bajgrowicz, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie zajął III miejsce na poziomie ponadgimnazjalnym. Warto zaznaczyć, że do pierwszej piętnastki w tej kategorii weszło aż 6 uczniów z Krosna. Szczegółową listę zwycięzców można znaleźć na stronie: webmasterpodkarpacki.pl

Web.Master podkarpacki składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich został przeprowadzony za pomocą platformy e-learningowej przygotowanej przez Ideo Sp. z o. o. - partnera technologicznego wydarzenia. Wtorkowy finał sprawdził zaś umiejętności praktyczne uczniów. Oprócz nagród, najlepsi uczniowie otrzymali propozycję odbycia stażu lub praktyk w Ideo Sp. z o.o. Ponadto finaliści w kategorii gimnazjum walczyli o dodatkowe punkty do świadectwa ukończenia szkoły.

Organizatorami konkursu były Instytut rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem marszałka województwa, prezydenta Rzeszowa oraz podkarpackiego kuratora oświaty.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był portal KrosnoCity.pl.

pd/red.
Fot. archiwum

  • autor: pd/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?