KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Złóż PIT w Krośnie i korzystaj z rabatów w ramach karty mieszkańca

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nieprzekraczalnie do 30 kwietnia należy złożyć do urzędu skarbowego deklarację PIT. Jak informuje krośnieński urząd miasta, wszyscy, którzy płacą podatki w Krośnie będą mogli korzystać z Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.

REKLAMA


Miejska karta będzie wydawana tym, którzy mieszkają w Krośnie i tutaj płacą swoje podatki, tutaj też korzystają z różnych usług.

- Każdego roku z miejskiej kasy kilkanaście milionów złotych jest przeznaczone na poprawę jakości życia w naszym mieście. Są modernizowane przedszkola i szkoły, jest rozwijana infrastruktura drogowa i wodno-kanalizacyjna, są budowane boiska czy place zabaw. Z roku na rok mamy także bogatszą ofertę kulturalną. W tym roku uruchomiliśmy jeszcze jeden program "Krośnieńska Karta Mieszkańca". Priorytetem tego programu jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do różnego rodzaju usług w systemie rabatowym - informuje biuro prezydenta.

Katalog ulg i preferencyjne warunki oferują wszystkie miejskie jednostki, tj. MOSiR, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Centrum Dziedzictwa Szkła, Zespół Krytych Pływalni, Muzeum Rzemiosła czy ArtKino. A to nie wszystkie podmioty. Zniżki na bilety i karnety w ramach Karty Mieszkańca oferują np. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki, sklepy czy salony fryzjerskie.

Katalog zniżek oferowanych przez miejskie jednostki:
- RCKP w Krośnie oraz artKino: zniżka kwotowa na wybrane wydarzenia organizowane przez RCKP, także w ArtKinie (wysokość zniżki każdorazowo będzie wskazana na informacjach dotyczących sprzedaży biletów: przedział 10% - 25%),
- Centrum Dziedzictwa Szkła: zwiedzanie i warsztaty: 10% zniżki,
- lodowisko MOSiR: dorośli: 20%, młodzież: 25%, dzieci do lat 7: 50% zniżki,
- korty tenisowe kryte i odkryte MOSiR: 10% zniżki,
- basen - pobyt i gimnastyka w wodzie: 15% rabatu,
- basen - sauna: 20% zniżki.

Muzeum Rzemiosła w Krośnie:
- ulgowy bilet wstępu dla dorosłego posiadacza karty do wszystkich obiektów muzeum,
- w soboty bezpłatne wstęp na ekspozycję stałą muzeum przy ul. Piłsudskiego 19,
- 20% zniżka przy zakupie biletów wstępu na wszystkie imprezy organizowane przez muzeum,
- wstęp na krośnieńskie spotkania z podróżnikami - 1 zł (opłata bez karty - 2 zł),
- w okresie wakacji i ferii zimowych bezpłatny wstęp na ekspozycję stałą dla dzieci i młodzieży.

- Jesteśmy w trakcie wdrażania systemu obsługującego program Krośnieńskiej Karty Mieszkańca. Przyjmowanie wniosków rozpoczniemy 1 czerwca 2017 r. Zapraszamy też do współpracy krośnieńskich przedsiębiorców, aby przyłączyli się do programu, jako partnerzy i oferowali swoje usługi na preferencyjnych warunkach wszystkim posiadaczom karty mieszkańca - informują urzędnicy.

Zobacz list intencyjny prezydenta Krosna do przedsiębiorców: Prowadzisz firmę w Krośnie? Zostań Partnerem Programu "Krośnieńskiej Karty Mieszkańca" i zyskaj nowych klientów

Wszelkich informacji o zasadach przyznawania Krośnieńskiej Karty Mieszkańca oraz udziału partnerów w programie udziela Wydział Polityki Społecznej i Zdrowie krośnieńskiego urzędu (ul. Lwowska 28a, pok. 215 (II p.) oraz telefonicznie 13 47 43 215 lub 13 47 43 220).

red.

 • autor: red.

2 komentarzy

 • mieszkaniec

  Po pierwsze Pan Przytocki, a po drugie pokaż mi, który z poprzednich prezydentów Krosna, zrobił tyle dla miasta co prezydent Przytocki.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec środa, 19, kwiecień 2017 11:38 Link do komentarza
 • kolesiostwo

  może przytycki twoi kolesie z poza krosna co zatrudniłeś w urzędzie miasta i mpgk itp na koszt mieszkańców za ok. 5 tyś by płacili w krosnie podatki. To jest skandal zatrudniać kolesi z poza krosna a nie mieszkańców krosna

  Zgłoś nadużycie kolesiostwo środa, 19, kwiecień 2017 08:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?