KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Łącznica dopiero w następnej perspektywie finansowej, czyli złe wieści z Sanoka?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

W Sanoku odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli samorządu województwa. Poruszono wiele tematów, w tym skrócenia czasu podróży pociągiem do Sanoka i Krosna. Niestety członek zarządu województwa, Bogdan Romaniuk, stwierdził, że to może nastąpić dopiero po roku 2020, w następnej perspektywie finansowej.

REKLAMA


Podróż koleją z Krosna do Rzeszowa trwa zbyt długo, bo około dwie godziny! Przyczyną jest układ linii kolejowych, który w zasadzie nie zmienił się od XIX wieku i wymusza jazdę pociągów okrężną trasą. Jak temu zaradzić? Receptą ma być budowa łącznicy kolejowej: Krosno: reaktywacja kolei. W godzinę dojedziemy do Rzeszowa?

Dzięki niej podróż z Rzeszowa do Krosna, Sanoka i Zagórza mogłaby zostać skrócona o około godzinę.

Różnie jest z poparciem dla tej inicjatywy. Sprawdziliśmy, część posłów w regionie woli się o tym nie wypowiadać, a senator Alicja Zając jest otwarcie przeciw. Zobacz: Łącznica kolejowa: małe poparcie posłów.

Radni rządzącego w województwie PiS  nie wyrazili poparcia: Łącznica kolejowa: radni PiS nabierają wody w usta, a lider klubu PiS w województwie, Wojciech Zając, wypowiadał się podczas sesji w powiecie jasielskim, że budowę łącznicy można jeszcze zablokować (zobacz: Jasło: "Nie dla łącznicy Krosno-Rzeszów").

20 kwietnia w Sanoku odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli władz samorządowych województwa. Mówiono także o dostępności komunikacyjnej. Nagranie z konferencji zamieścił portal eSanok:
W 6 minucie członek zarządu województwa, Bogdan Romaniuk, informuje, że pomysł skrócenia czasu podróży do Sanoka (zatem i do Krosna) może zostać uwzględniony dopiero w kolejnej perspektywie finansowej, po 2020 roku. Jak rozumieć tę zapowiedź? Skierowaliśmy pytania do urzędu marszałkowskiego.

pd

 • autor: pd

29 komentarzy

 • Panda

  Radny z Moderowki to ciekawa postać

  Zgłoś nadużycie Panda środa, 10, maj 2017 09:18 Link do komentarza
 • mieszkanka

  Ja również popieram ten wpis. Brak informacji z urzędu skierowanej do mieszkańców , brak konsultacji ,całkowita niewiedza o trasie przebiegu na mapac niewiedza mieszkańców , radnych bo nasz Pan Radny nie wiedział którędy będzie biegła trasa łącznicy. A co do Sołtysa cenie Panią Sołtys za honorowe zachowanie bardzo :0

  Zgłoś nadużycie mieszkanka wtorek, 09, maj 2017 22:33 Link do komentarza
 • konduktorek

  Popieram poprzednią wypowiedź. Mieszkańcy Moderówki bardzo długo nie byli świadomi o zaplanowanej przez ich miejscowość trasie łącznicy. W pełni winią za to gminne władze. Teraz w gminie panuje system nakazowo-rozdzielczy.
  Chcą łącznicy, ale nie tą trasą.

  Zgłoś nadużycie konduktorek wtorek, 09, maj 2017 22:22 Link do komentarza
 • Mieszkaniec protestujacy

  dla informacji niedoinformowanym mieszkańcom Moderówki :) protest dotyczy wariantu a nie tego by nie było łącznicy.Protestujący podpisani mieszkańcy chcą łącznice Jedlicze Szebnie a nie Męcinka Moderówka. Chcą stacji kolejowej, w Szebniach , chcą połączenia z Jedliczem , którego nie mają , chcą połączenia z Rzeszowem z Krosnem. Za tym sie opowiadają
  A ty patrioto moderowski niedługo może będziesz potrzebował wsparcia protestujących jak ci cos wybuduja koło domu.
  Powodzenia. Stołek sołtysa z tego co wiem juz zajety wiec po co go przecierać.Najwięcej maja do powiedzenia Ci co nic nie robią. pozdrawiam

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec protestujacy wtorek, 09, maj 2017 22:12 Link do komentarza
 • do Moderówka

  Jak można powiedzieć że mieszkańcy Moderówki są ZA skoro nie mogli się wypowiedzieć. A te protesty to kto za nich podpisał ? Święty Mikołaj ?

  Zgłoś nadużycie do Moderówka wtorek, 09, maj 2017 21:50 Link do komentarza
 • z moderówki......

  jestem mieszkańcem Moderórwki..... w mojej okolicy całkowicie popiera się tą inicjatywę ja również ją popieram. Dobrze że odchodzą ludzie, którzy mieszają. Stołek dla nowego sołtysa przetrzeć ! ....może on będzie za......

  Zgłoś nadużycie z moderówki...... wtorek, 09, maj 2017 20:30 Link do komentarza
 • j...

  To chyba jest oczywiste. Tylko ci którzy widzą tylko czubek własnego nosa, są przeciwko łącznicy. Dla gminy, powiatu, województwa i Polski to inwestycja na plus.

  Zgłoś nadużycie j... wtorek, 09, maj 2017 20:13 Link do komentarza
 • Moderówka

  Mieszkańcom Moderówki w większości jest to obojętne albo nawet popierają inicjatywę. Nagonka kilku osób w tym byłej pani soltys dużo namieszała. Mieszkańcy są za !

  Zgłoś nadużycie Moderówka wtorek, 09, maj 2017 19:49 Link do komentarza
 • 1143 ALOE

  Szkoda że wycinacie prawdę.SCHOOL 11

  Zgłoś nadużycie 1143 ALOE niedziela, 07, maj 2017 21:00 Link do komentarza
 • jedliczanin

  Burmistrz z Jedlicza już się chwaliła łącznicą, dziękowała posłowi a tu klapa. Na domiar wszystkiego mieszkancy z Moderówki protestują bo tory mają lecieć przez środek wsi.Nawet sołtyska podała się do dymisji.

  Zgłoś nadużycie jedliczanin niedziela, 07, maj 2017 00:37 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?