Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Szpital obchodził 20-lecie nadania imienia św. Jana Pawła II

Szpital obchodził 20-lecie nadania imienia św. Jana Pawła II Fot. Piotr Dymiński

Uroczyste obchody rozpoczęto Mszą Św. w kościele pw. św. Piotra apostoła i Jana z Dukli. Podczas nabożeństwa podkreślono, że wielu z dziś żyjących miało szczęście osobiście słuchać nauk Jana Pawła II.  

REKLAMAPod koniec mszy poświęcono tablicę pamiątkową, która zostanie wmurowana w szpitalu. Modlono się o zdrowie dla pacjentów korzystających z poradni i oddziałów szpitalnych.

Po mszy uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić niewielkie Muzeum Jana Pawła II, które istnieje przy sanktuarium. Znajdują się w nim przedmioty i fotografie związane z Janem Pawłem II, szczególnie z jego wizytą w Krośnie.

Dalsza część obchodów odbyła się w auli PWSZ przy ul. Dmochowskiego. Dyrektor szpitala, dr Piotr Lenik mówił o zmianach, jakie zaszły w szpitalu w latach 1997-2017, a ks. archiprezbiter Jan Bielec (parafia pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie) mówił o duchowej obecności św. Jana Pawła II w krośnieńskim sanktuarium.18 maja rozstrzygnięto też konkurs fotograficzny "Śladami Jana Pawła II - inspiracja naukami Karola Wojtyły". Jurorzy najwyżej ocenili "Ufność" Anny Kowalczyk z Warszawy. Kolejne miejsca zajęły prace "Módlcie się" Pawła Bujary z Paar (niedaleko Susiec) i "Pożegnanie Ojca 2" Sebastiana Zwarika z Cambrige.

pd
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: pd

2 komentarzy

 • felczer

  Odkąd Swieci czuwaja nad sluza zdowia-dzieje sie znacznie lepjej.Kolejka na zabieg kolonoskopi , .tomografie i inne dobra skrociła sie o 2 miesiace i trawa tylko 12 miesiecy. Cesarka juz nie wymaga sprzedaży dobytku-i wizyt u pani doktor , az do menopauzy.Gipsu jest po dostatkiem-wiec złamania nie grozne(Gips pozostał w nadmiarze po remoncie o. połozniczego!) Na OIMIE-czas na pomoc skrocil sie o 4 godziny chyba że pacjent przyszedł juz znieczulony to trwa znacznie krócej. Jest dobrze-tak nam dopomoż Sw. JP-2

  Zgłoś nadużycie felczer środa, 24, maj 2017 17:54 Link do komentarza
 • olla

  Modlitwa tylko pozostaje jak już ktoś w tym szpitalu ma nieszczęście wylądować..

  Zgłoś nadużycie olla środa, 24, maj 2017 14:16 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj