Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uczniowie z "Budowlanki" w siedzibie Boscha

Uczniowie z "Budowlanki" w siedzibie Boscha Fot. archiwum MZS nr 5

Od września obecnego roku szkolnego uczniowie krośnieńskiej "Budowlanki" kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, brali udział w programie "Junkers szkoli", którego organizatorem był Bosch Sp. z o. o. Uczestnik programu wygrał w III Olimpiadzie Energetycznej organizowanej przez PWSZ w Krośnie.

REKLAMA



Program ten był doskonałą okazją na poszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych instalacji grzewczych, systemów solarnych czy też pomp ciepła oraz na odbycie szkoleń tematycznych pod okiem fachowców z firmy Bosch Junkers.

Program podzielono na trzy etapy. Najpierw uczniowie uzyskiwali wiedzę na dany temat, a następnie rozwiązywali test na platformie firmy Junkers. Zwycięzca każdego etapu otrzymał nagrodę od organizatora w postaci sprzętu elektrotechnicznego.

W programie nagrodzeni zostali:
- I etap (kotły kondensacyjne) Dominik Dziadosz, za co otrzymał dalmierz Bosch,
- II etap (technika solarna) Waldemar Moskal, detektor Bosch,
- III etap (pompy ciepła) Paweł Gorzynik, wkrętarka Bosch.

Dodatkową nagrodą dla zwycięzców dwóch pierwszych etapów było szkolenie z pomp ciepła zorganizowane w siedzibie firmy Bosch w Krakowie.

W programie wzięło udział 16 uczniów technikum energii odnawialnej, a najlepszym w całym programie został, zwycięzca II etapu, Waldemar Moskal. W III Olimpiadzie Energetycznej ten sam uczeń zdobył I miejsce.

III Podkarpacką Olimpiadę Energetyczną zorganizowało PWSZ w Krośnie, wzięło w niej udział 57 uczestników z 17 szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Sukces reprezentanta "Budowlanki" jest tym większy, że zwycięzca to uczeń pierwszej klasy i dopiero rozpoczął kształcenie zawodowe.

red.
Fot. archiwum MZS nr 5

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj