KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uczniowie z "Budowlanki" w siedzibie Boscha

Uczniowie z "Budowlanki" w siedzibie Boscha Fot. archiwum MZS nr 5

Od września obecnego roku szkolnego uczniowie krośnieńskiej "Budowlanki" kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, brali udział w programie "Junkers szkoli", którego organizatorem był Bosch Sp. z o. o. Uczestnik programu wygrał w III Olimpiadzie Energetycznej organizowanej przez PWSZ w Krośnie.

REKLAMA


Program ten był doskonałą okazją na poszerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnych instalacji grzewczych, systemów solarnych czy też pomp ciepła oraz na odbycie szkoleń tematycznych pod okiem fachowców z firmy Bosch Junkers.

Program podzielono na trzy etapy. Najpierw uczniowie uzyskiwali wiedzę na dany temat, a następnie rozwiązywali test na platformie firmy Junkers. Zwycięzca każdego etapu otrzymał nagrodę od organizatora w postaci sprzętu elektrotechnicznego.

W programie nagrodzeni zostali:
- I etap (kotły kondensacyjne) Dominik Dziadosz, za co otrzymał dalmierz Bosch,
- II etap (technika solarna) Waldemar Moskal, detektor Bosch,
- III etap (pompy ciepła) Paweł Gorzynik, wkrętarka Bosch.

Dodatkową nagrodą dla zwycięzców dwóch pierwszych etapów było szkolenie z pomp ciepła zorganizowane w siedzibie firmy Bosch w Krakowie.

W programie wzięło udział 16 uczniów technikum energii odnawialnej, a najlepszym w całym programie został, zwycięzca II etapu, Waldemar Moskal. W III Olimpiadzie Energetycznej ten sam uczeń zdobył I miejsce.

III Podkarpacką Olimpiadę Energetyczną zorganizowało PWSZ w Krośnie, wzięło w niej udział 57 uczestników z 17 szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Sukces reprezentanta "Budowlanki" jest tym większy, że zwycięzca to uczeń pierwszej klasy i dopiero rozpoczął kształcenie zawodowe.

red.
Fot. archiwum MZS nr 5

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?