Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ratownicy medyczni zaostrzają protest

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Dymiński

Od maja trwa protest ratowników medycznych. Od teraz karetki nawet do każdego wyjazdu będą uruchamiały sygnały świetlne i dźwiękowe.

REKLAMAProtest ratowników medycznych rozpoczął się w maju. Zobacz: Protest ratowników medycznych nie dotknie pacjentów

Oflagowano bazę pogotowia i karetki. Pojawiły się naklejki i koszulki z logo protestu. Teraz ratownicy podejmują kolejne kroki. Karetki do każdego wyjazdu, także w nocy, będą uruchamiały sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Będzie to indywidualna decyzja kierownika zespołu ratunkowego - informuje Rafał Jakubowicz z NSZZ "Solidarność" pracowników SPPR w Krośnie.

Do tej pory, szczególnie nocą, ratownicy zwyczajowo rezygnowali z sygnałów dźwiękowych. Przyjęta forma protestu ma uświadomić społeczeństwu, jak często potrzebni są ratownicy medyczni.

Ta forma protestu nie dotknie pacjentów. Przeciwnie, może się przełożyć na szybsze udzielenie pomocy lub dotarcie do szpitala.

pd

1 komentarz

  • Halina58

    To nie ratownicy sa potrzebni, tylko lekarze. RATOWNIK TO TYLKO Z LEKARZEM ZAMIAST PIELEGNIARKI DO POMOCY.Domagaja sie podwyzek?A co maja powiedziec lekarze stazysci, albo rezydenci, pracuja za grosze.Pamietam, ze niedawno tez walczyli o podwyzki i co? i nic.Moim zdaniem to tym mlodym lekarzom nalezy sie podwyzka, a ratownicy niech sie ciesza, ze maja prace.Ludzie paranoja, jak ratownik moze oceniac stan chorego. to po nam lekarze i po co lekarze musza sie uczyc tyle lat? Przeciez wystarczy im poziom ratownikow!!!! O zgrozo.

    Zgłoś nadużycie Halina58 poniedziałek, 12, czerwiec 2017 22:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj