KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńska okulistyka w krajowej czołówce. Wyniki rankingu "Wprost"

Krośnieńska okulistyka w krajowej czołówce. Wyniki rankingu "Wprost" Fot. archiwum Szpital Krosno

Krośnieńska okulistyka jest piąta w kraju według rankingu tygodnika "Wprost". Oddział Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej krośnieńskiego szpitala przyjmuje rocznie blisko pięć tysięcy pacjentów. Krośnieński oddział jako jedyny publiczny na Podkarpaciu wykonuje operacje zeza u dzieci. Ponadto leczone są tutaj urazy oraz nagłe zachorowania.

REKLAMA


Podczas uroczystej gali "Orły Wprost 2017" regionu podkarpackiego, która odbyła się w dniu 28 czerwca w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie dyrektor szpitala, dr Piotr Lenik i kierownik Oddziału Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej, Jacek Brymerski odebrali prestiżowe wyróżnienie. Krośnieńska okulistyka jest piąta w kraju według rankingu tygodnika "Wprost". Wśród pozostałych oddziałów krośnieńskiego szpitala w rankingu Wprost w swoich kategoriach 15 miejsce zajął Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej, 20 miejsce Oddział Urazowo-Ortopedyczny, a 24 miejsce Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej.

W rankingu tygodnika "Wprost" pod uwagę brana była m.in. ilość i rodzaje wykonywanych procedur w oddziale, długość pobytu pacjenta, liczba tych samych pacjentów przyjętych w ciągu miesiąca od daty ich wypisania, dostęp do diagnostyki medycznej oraz liczba i kwalifikacje personelu medycznego.

Do grona innych placówek medycznych z województwa podkarpackiego, którym przyznano wyróżnienia należą jeszcze Szpital Specjalistyczny w Brzozowie oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Oddział Okulistyki i Okulistyki Dziecięcej krośnieńskiego szpitala jest wiodącym ośrodkiem na Podkarpaciu obsługującym rocznie blisko pięć tysięcy pacjentów. Wśród zabiegów planowanych najczęściej realizowane są operacje zaćmy (około 3 tys. rocznie), witrektomii (około 120 rocznie) oraz operacje jaskry (około 100 rocznie). Krośnieński oddział jako jedyny publiczny na Podkarpaciu wykonuje operacje zeza u dzieci. Ponadto leczone są tutaj urazy oraz nagłe zachorowania.

Wiosną 2017 roku z myślą o pacjentach oddział został przeniesiony z szóstego piętra do nowo wyremontowanej lokalizacji mieszczącej się na poziomie -1, gdzie w bliskim sąsiedztwie mieści się izba przyjęć planowych oraz blok operacyjny. Do dyspozycji pacjentów oddano osiem sal, izolatkę, dwie sale pobytu dziennego z 16 miejscami dla tzw. pacjentów jednodniowych oraz salę dla matki z dzieckiem, która jest dostosowana do potrzeb małych pacjentów. Aktualnie oddział liczy 25 łóżek.

bs/red./pd
Fot. archiwum Szpital Krosno

  • autor: bs/red./pd

1 komentarz

  • Stary Krośniak

    Krośnieński szpital pod względem medycznym i technicznym reprezentuje całkiem przyzwoity poziom co szczególnie odnosi się do okulistyki już kilkanaście lat temu uważanej za trzecią w Polsce (było, minęło). Nieco gorzej jest na pozostałych oddziałach. Problem zasadniczy jest jednak z personelem, traktującym często pacjenta zupełnie przedmiotowo, mówiąc trochę kolokwialnie:"per nogam". Zdarzało się, że zaraz po diagnostyce i konsultacji lekarskiej, nie czekając na rozpoczęcie procedur leczniczych, chory był zabierany przez bliskich do innego szpitala, zazwyczaj do szpitali rzeszowskich pomimo, że wymagane procedury medyczne są w programie naszego szpitala. Tylko w moim kręgu znajomych takich przypadków było kilka. Zapewne m.in. to i skargi byłych pacjentów zaważyły na tym, że krośnieński szpital został umieszczony w niższej bo II-giej grupie referencyjnej co grozi "zjazdem" w dół. Jak widać, certyfikaty są potrzebne ale nie tylko one decydują. Przykra ta konstatacja.

    Zgłoś nadużycie Stary Krośniak piątek, 07, lipiec 2017 14:12 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?