KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Feralne przejście. Jest propozycja rozwiązania

Po serii fatalnych zdarzeń przy przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej coraz głośniej mówi się o konieczności zmian. Jedną z propozycji przedstawił młody architekt z Krosna.

REKLAMA


Przejście dla pieszych w ciągu ul. Podkarpackiej, w pobliżu bloków przy ul. Grodzkiej stało się w ostatnim czasie miejscem kilku głośnych zdarzeń. Przypominamy te najważniejsze.

14 czerwca doszło do karambolu. Rozpędzony autobus spowodował zderzenie kilku pojazdów, w tym jedna osobówka została wepchnięta na przejście dla pieszych, gdzie uderzyła w przechodnia. Zobacz: Karambol na Podkarpackiej. Sprawcą mógł być kierowca autobusu [ZDJĘCIA]

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do bardzo podobnej kolizji. Kierowca żuka chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem przed przejściem, wolał uderzyć w barierki. Ciężarówka straciła koło i przewróciła się na jezdni. Zobacz: Żuk stracił koło na Podkarpackiej. W tym samym miejscu w środę był karambol [ZDJĘCIA]

13 lipca na tym samym przejściu, tylko dzięki szybkiej reakcji dwójka dzieci uniknęła potrącenia przez rozpędzony samochód. Zobacz: Dzieci mogły stracić życie. Kolejna niebezpieczna sytuacja na przejściu

W związku z licznymi i wciąż powtarzającymi się przypadkami groźnych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przejściu przy mostach na Lubatówce (w ciągu DK28) w Krośnie, architekt z Krosna zaprezentował koncepcję potencjalnego rozwiązania kolizji ruchu pieszego z kołowym.

- Rozwiązanie polega na realizacji kładki pieszej lub pieszorowerowej pod istniejącymi mostami w ciągu DK28 oraz schodów łączących przedmiotową kładkę z chodnikiem prowadzącym w kierunku ul. Grodzkiej (i tzw. starego szpitala) - proponuje Sebastian Bogusz.

- Przedstawiona koncepcja powstała na podstawie własnego doświadczenia (pracuję kilkadziesiąt metrów od przedmiotowego miejsca), praktyki zawodowej (jestem absolwentem wydziału Architektury i Urbanistyki PB z wieloletnim stażem) oraz opinii zgromadzonych na krośnieńskim forum inwestycyjnym Skyscrapercity - dodaje architekt.

Podkreśla przy tym, że zaproponowane rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo przy relatywnie niskich kosztach.

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • A

  Czy ktoś mógłny zgłosić ten projekt OFICJALNIE do rady miasta? Tylko wtedy będzie rozpatrzony, tu mozemy sobie pisać i pisać. Czy jest jakaś organizacja spoleczna w Krośnie, która by się tym zajęła? a może chociaż redakcja prześle propozycję do krośnieńskich posów, by się tym zajęli? Przeciez mają biura poselskie.

  Zgłoś nadużycie A piątek, 21, lipiec 2017 17:55 Link do komentarza
 • Latawiec

  A ja zrobię sobie skrzydła z kartonu i będę latać nad przejściami, jak wróżki Winx ;)A jak zdobędę Enchantix, to będę sypać magicznym pyłem w mechaniczne blachy. A potem będą się tak świecić, a ja będę krzyczeć na środku DK28 ooooo ENCHANTIX !

  Zgłoś nadużycie Latawiec czwartek, 20, lipiec 2017 20:49 Link do komentarza
 • 1143 ALOE

  Czytam te wszystkie wpisy i trudno uwierzyc że nic do powiedzenia nie mają osoby, które swoimi decyzjami doprowadziły do tego stanu. O bezpiecznym połączeniu budującego się osiedla z centrum dyskutowało się już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zrezygnowano z budowy przejścia podziemnego oraz kładki, ponieważ zakładano,
  że ulica Podkarpacka po wybudowaniu osiedla stanie się ulicą miejską, a konieczna obwodnica zostanie wybudowana na obrzeżach miasta. Niestety Pan Prezydent Piotr Przytocki i jego urzędnicy zdecydowali że obwodnica ma przebiegac środkiem miasta. Decydenci muszą wiedziec, że jeżeli w wyniku ich decyzji mieszkańcy mogą czuc się zagrożeni to muszą byc za to odpowiedzialni. Piszę to również ku przestrodze, bo strach pomyślec co się będzie działo, gdy z Podkarpackiej przez Czajkowskiego, Ogródek Jordanowski do Niepodległości będzie przejeżdżała kawalkada tirów.

  Zgłoś nadużycie 1143 ALOE czwartek, 20, lipiec 2017 19:15 Link do komentarza
 • A.

  Bardzo dobry pomysl. Tym bardziej. ze miasto podobno planuje sciezki spacerowe i rowerowe nad Lubatówką, więc to przejscie by się wpisało w projekt. Tak samo poprzydałaby się kladka przy torach, przy przejsciu od Jagiellonskiej, bo tam wiele osób przechodzi po moście kolejowym.

  Zgłoś nadużycie A. środa, 19, lipiec 2017 23:38 Link do komentarza
 • viceq@interia.pl

  Słaba koncepcja! Dodatkowe mosty dla rowerzystów i pieszych i winda, a kto je wybuduje ?????
  Niestety, trzeba było rozwiązań szukać przy budowie drogi! Czasem tam chodzę ale z dziećmi udaje się na światła.

  Zgłoś nadużycie viceq@interia.pl środa, 19, lipiec 2017 23:26 Link do komentarza
 • kabanos

  Dobry pomysł. Znów pewnie będzie , że nie, bo nie.

  Zgłoś nadużycie kabanos środa, 19, lipiec 2017 19:57 Link do komentarza
 • mieszkaniec WSK

  fajnie, ale szkoda że nic się nie robi w sprawie przejścia na podkarpackiej przy Szczepaniku, tu już były 2 wypadki śmiertelne, może najpierw zróbcie porządek z tym przejściem, a potem zajmijcie się kolejnym miejscem, gdzie wydać pieniądze

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec WSK środa, 19, lipiec 2017 15:13 Link do komentarza
 • cynik

  Wszystko da się zrobić tylko potrzebna jest kasa. Tylko niech nikt nie mówi, że jej nie ma.
  Na takie inwestycje pieniądze muszą się znaleźć choćby nie wiem co.
  W końcu zdrowie i życie ludzkie jest bezcenne.

  Zgłoś nadużycie cynik środa, 19, lipiec 2017 13:57 Link do komentarza
 • gallanonim

  W porę.... musi dojść do tragedii, żeby ktoś pomyślał o tym... a sprawcą karambolu na Podkarpackiej 14 czerwca był właśnie kierowca autobusu !!!

  Zgłoś nadużycie gallanonim środa, 19, lipiec 2017 12:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?