KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pogorszenie jakości powietrza w godzinach wieczornych

Pogorszenie jakości powietrza w godzinach wieczornych Źródło: map.airly.eu

W Krośnie działa system sensorów monitorujących jakość powietrza. Czujniki reagują głównie na pyły, które tworzą smog, są groźne dla zdrowia, szczególnie dla osób, mających problemy z układem oddechowym.

REKLAMA


O zamontowaniu monitoringu informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Sensory monitorują stan powietrza w Krośnie

Jakość powietrza możecie też sprawdzać na www.powietrze.krosnocity.pl

Wyniki podawane przez funkcjonujący od kilku miesięcy system są stale obserwowane. Niepokojące są gwałtowne pogorszenia jakości powietrza w godzinach wieczornych. Tak było np. 30 sierpnia przy jednym z punktów pomiarowych w Turaszówce, podczas gdy praktycznie wszystkie pozostałe wskazywały dobre parametry powietrza.

Jaka mogła być przyczyna?
Temat monitoruje Wydział Ochrony Środowiska UM Krosna. Zaobserwowano, że w godzinach wieczornych w różnych punktach miasta dochodzi do miejscowego pogorszenia stanu powietrza.

- Przypuszczamy, że ma to związek z emisją komunikacyjną - wyjaśnia Iwona Walaszczyk, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Gdy wieczorami wzrasta wilgotność powietrza pył unoszący się z dróg łączy się z mgłą i tworzy groźną dla zdrowia zawiesinę. Z tego powodu znaczne pogorszenie jakości obserwowane jest tam, gdzie tworzy się lokalna mgła.

Już podjęto kroki by temu przeciwdziałać. Ochrona Środowiska wnioskuje by szczególnie w sezonie letnim przywrócić mycie ulic (spłukiwanie ich wodą). To powinno obniżyć ilość pyłów w powietrzu.

pd

  • autor: pd

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?