KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Animalsi" uruchomili zbiórkę na "pomagam.pl"

"Animalsi" uruchomili zbiórkę na "pomagam.pl" pomagam.pl

"Animalsi" z Krosna zostali wezwani przez Polsat na interwencję do Haczowa. Sytuacja okazała się tak poważna, że teraz potrzebują pilnej pomocy: karmy, opieki weterynaryjnej, misek, smyczy, obroży przeciwpchelnych, witamin i preparatów odżywczych dla szczeniąt.

REKLAMA


Ekipa telewizji Polsat, która realizowała w Haczowie program Interwencja, poprosiła o pomoc krośnieńskich inspektorów "Animals". Inspektorki na miejscu zastają straszny widok - skrajnie zaniedbane, nieleczone, głodne zwierzęta, których jedynym schronieniem jest stara stodoła. Nie wiadomo od czego zacząć, którym zwierzętom pomóc najpierw, jest ich za dużo.

O interwencji Polsatu w Haczowie informowaliśmy tutaj: Haczów: Polsat poprosił "Animalsów" z Krosna o pomoc

Jak informują "Animalsi", właścicielka nie panuje nad niekontrolowanym rozmnażaniem się zwierząt, a co za tym idzie, nie jest w stanie zapewnić im minimalnych warunków bytowych. Cała sytuacja ją przerosła. Dodatkowo sąsiedzi skarżą się, że biegające wolno psy są zagrożeniem zarówno dla zwierząt domowych, jak i dla dzieci.

1 września inspektorki OTOZ Animals Krosno udały się ponownie na miejsce i odebrały właścicielce część cierpiących, chorych, głodnych zwierząt, w tym 3 malutkie, przestraszone szczeniaki i 6 młodziutkich kociąt. Maluchy trafiły do lecznicy weterynaryjnej. Zostały odrobaczone, odpchlone, jednak to dopiero początek drogi zanim dojdą do pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

- Szczeniaki całe dotychczasowe życie spędziły w stajni na gnoju. Posadzone na trawie są kompletnie zdezorientowane - mówią inspektorki z "Animals" Krosno.

Koszty leczenia przy takiej ilości zwierząt będą ogromne. Dodatkowo zagłodzone brzuszki potrzebują dobrej, pożywnej karmy.

Uruchomiono zbiórkę w serwisie pomagam.pl/haczow

Wpłat można też dokonywać na inne sposoby:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" Inspektorat w Krośnie
nr konta: 14 1240 2311 1111 0010 5559 4850
Koniecznie z tytułem wpłaty "INTERWENCJA HACZÓW".

PayPal: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do wpłat zagranicznych:
- SWIFT: PKOP PL PW
- IBAN: przed numerem konta należy wpisać PL

- Prosimy Was o pomoc! Dla nas każda złotówka jest na wagę kolejnego uratowanego stworzenia. Im szybciej pomożemy tym zwierzętom, tym prędzej będziemy mogli zabrać z Haczowa kolejne, które tam pozostały i czekają na pomoc. Pomóżcie nam pomagać! - apeluje OTOZ "Animals" Inspektorat w Krośnie.

"Animalsi" szukają dla zwierzaków domów stałych lub tymczasowych. Kontakt: 730 083 793 lub 600 548 706.

Pomoc rzeczową (karmę, smycze, obroże przeciwpchelne, preparaty dla szczeniąt, miski itp.) można przynosić do Biura Posła na Sejm RP Piotra Babinetza ul. Tkacka 2A od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-17, a w piątki w godzinach 9 do 15. Wszystkie przyniesione rzeczy zostaną przekazane OTOZ "Animals".

pd

 • autor: pd

6 komentarzy

 • wkurzona

  P - przez patogeny we łbach ludzkich wyginęło miliony innych ludzi - Hitlery, Staliny i inne bestie... Gdyby ludzie byli tacy jak psy, na ziemi byłby raj! I tak dla Twojej wiadomości i innych przewrażliwionych na punkcie naszego wspaniałego(inaczej) gatunku. Ci, którzy wspomagają zwierzęta, pomagają też ludziom. Ci, którzy sobie psami wycierają pyski - zazwyczaj nie pomagają NIKOMU!

  Zgłoś nadużycie wkurzona sobota, 07, październik 2017 13:43 Link do komentarza
 • p

  ludzie cierpią i umierają w męczarniach bo mamy takich zarozumiałych geniuszy medycyny z większym od nich ego,a wy przejmujecie sie psami czy kotami?Zycie człowieka jest wyższa wartością,.moze tak zbiórkę dla potrzebujacych wospicjach?
  Po co jak mozna ratować zawszone i pełne patogenów psy przez ktore nie jeden cieżko zachorował

  Zgłoś nadużycie p sobota, 07, październik 2017 09:54 Link do komentarza
 • Metrios

  Za jakiś czas będzie to samo .Właścicielka znów zgromadzi psy,tak jak to robiła do tej pory .W 2012 odebrano jej część zwierząt,resztę wysterylizowano.No i co?Widzieliście reportaż.

  Zgłoś nadużycie Metrios wtorek, 05, wrzesień 2017 20:14 Link do komentarza
 • M.

  @D

  Właśnie przez takie podejście jak Twoje, wstyd mi że jestem Polakiem

  Zgłoś nadużycie M. wtorek, 05, wrzesień 2017 17:31 Link do komentarza
 • Aa

  D a czy ktoś każe ci wpłacać pieniądze? Są tacy którzy chętnie wpłacą. Nikt nikomu na siłę kasy nie wyciąga. Nie chcesz nie pomagaj.

  Zgłoś nadużycie Aa wtorek, 05, wrzesień 2017 13:49 Link do komentarza
 • D

  Do gminy z tym a nie do kieszeni do ludzi!

  Zgłoś nadużycie D wtorek, 05, wrzesień 2017 09:43 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?