KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

SZPITAL: Nowoczesna karetka dla wcześniaków oraz noworodków

SZPITAL: Nowoczesna karetka dla wcześniaków oraz noworodków Fot. archiwum Szpital Krosno

Krośnieński szpital wzbogacił się o nową karetkę neonatologiczną wraz wyposażeniem. Zakup dokonano w ramach projektu "Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia 'Kobieta i Dziecko' - wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna".

REKLAMA


Nowoczesny Mercedes Sprinter posiada między innymi innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki do ośrodków o wyższej referencyjności. Nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt medyczny zapewni transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie.

- Ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor - mówi Bożena Skrzypczyk, kierownik sekcja organizacji i marketingu krośnieńskiego szpitala. - Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną, jak na oddziale intensywnej opieki - dodaje.

To druga taka karetka na Podkarpaciu. Pierwszą posiada rzeszowski szpital Pro-Familia. Ambulansem będą transportowane dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice. W 2016 roku zespół wyjazdowy karetki "N" ze szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów w celu ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków.

Pojazd wraz z wyposażeniem kosztował 757 641,00 zł. Ambulans został współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

red.
Fot. archiwum Szpital Krosno

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?