KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Nie dajmy się zafoliować!’ - apel "Zielonego Krosna"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

"Zielone Krosno" apeluje o większą świadomość ekologiczną konsumentów. Wiele produktów zupełnie niepotrzebnie pakuje się w tworzywa sztuczne, które stają się następnie śmieciami. W trosce o środowisko "Zieloni" apelują o ograniczanie do minimum "foliowego szału zakupów".

REKLAMA


- Jesteśmy w trakcie przygotowań do spotkań świątecznych i większe zakupy (zwłaszcza żywieniowe) robimy praktycznie codziennie. O własnych reklamówkach i torbach wielokrotnego użytku większość mamy nadzieję pamięta ale co z zafoliowanym ogórkiem? Co z kapustą w worku? Pieczarkach w styropianie? zapakowaną sałatą "eko"? - zastanawia się "Zielone Krosno".

Organizacje działające na rzecz ochrony środowiska ze zdziwieniem stwierdziły, że wiele owoców i warzyw jest zupełnie zbędnie pakowane w folię.

- Obliczono, że w samej Wielkiej Brytanii w zeszłym roku zużyto 490 ton folii do pakowania i to tylko do ogórków! - podaje "Zielone Krosno".

- Kto ma zapisane dziecko w szkole do programu zdrowego żywienia ten także praktycznie co drugi dzień zbiera rzodkiewki w woreczku, marchewkę w woreczku, plasterek kalarepki w woreczku... mega zdrowe i eko! Ograniczajmy do minimum ten świąteczny zafoliowany szał zakupów... - apeluje "Zielone Krosno".

Zobacz także: Gdzie zrobimy zakupy Wigilię i w święta? Zobacz

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?