Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Stało się. Do Krosna przywieziono mammograf

Stało się. Do Krosna przywieziono mammograf Fot. UMWP

Przedświąteczna niespodzianka, do szpitala w Krośnie przywieziono mammograf. Zakup był możliwy w ramach projektu  „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia - Kobieta i Dziecko”. Teraz trwa jednak przygotowywanie pracowni. Uruchomienie mammografu zaplanowane jest na 15 stycznia.

REKLAMADziś (21 grudnia), w godzinach porannych do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie trafił jeden z najnowocześniejszych cyfrowych mammografów. Krośnieński szpital jest jednym z  pierwszych ośrodków w Polsce posiadających tak wysokiej klasy sprzęt.

- Naszym zamiarem jako zarządu województwa jest, aby środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 pomogły szpitalom w regionie stworzyć nową jakość leczenia. W ten sposób postawiliśmy na wsparcie unijnymi środkami inwestycji w zdrowie mieszkańców Podkarpacia, w standard ich życia, a tym samym na inwestycje w rozwój naszego regionu - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- Nakłady na służbę zdrowia są jedną z kluczowych kwestii dla Samorządu Województwa Podkarpackiego i dla mnie samego. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne dla mieszkańców regionu są nowoczesne, dobrze wyposażone szpitale, w których wysokiej klasy specjaliści dbają o życie i zdrowie pacjentów. Są to sprawy fundamentalne dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Podkarpacia. Dlatego tak ważne są wszystkie zmiany, które podnoszą standard świadczonych przez szpitale usług oraz komfort pracy lekarzy wraz z komfortem pacjentów. Dlatego cieszę się, że kolejne sfinansowane przez RPO inwestycje trafiają do szpitali - tym razem do Krosna - podkreślił marszałek Ortyl.

- To, że sprzęt trafił do szpitala dzisiaj, w pewnym sensie, można traktować jako przedświąteczną niespodziankę. Mieszkańcom ziemi krośnieńskiej życzę dużo zdrowia z okazji zbliżających się świąt. Mam nadzieję, że będzie o nie łatwiej chociażby dzięki temu, że szpital w Krośnie dysponuje coraz lepszym sprzętem do diagnostyki i profilaktyki chorób - powiedział Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Obecnie trwają prace montażowe nowej aparatury, a samo uruchomienie pracowni zaplanowano na  15 stycznia 2018 r.

Mammograf został wyprodukowany przez firmę IMS, tworzącą kompletne systemy do badań skryningowych, pogłębionej diagnostyki i biopsji.  Są to najnowsze rozwiązania stosowane w mammografii, pozwalające przeprowadzić każdą procedurę diagnostyczną lub zabiegową.

Zakup był możliwy w ramach projektu "Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia - Kobieta i Dziecko" finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa  Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to 19 mln zł, a jego realizacja wymagała przeprowadzenia 20 postępowań przetargowych.

pd
Fot. UMWP

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj