Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Szpital: nowa głowica do kruszenia

Szpital: nowa głowica do kruszenia Fot. KrosnoCity.pl

200 tys. zł otrzymał krośnieński szpital na naprawę głowicy i modułu ładowania aparatu ESWL służącego do kruszenia złogów w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym. Aparat służy pacjentom urologii.

REKLAMAWojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości blisko 200 tys. zł na naprawę głowicy i modułu ładowania aparatu ESWL służącego m.in. do kruszenia złogów w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym u dzieci i dorosłych falą generowaną pozaustrojowo - bezinwazyjnie.

- Wskazaniami do ESWL są złogi w drogach moczowych i moczowodach. Osoba kwalifikowana do zabiegu powinna posiadać aktualne badania tj. urografię, morfologię, mocznik kreatyninę w surowicy krwi, koagulogram, badanie ogólne moczu i posiew moczu. W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną z dużą ilością płynów niegazowanych (ok. 2,5 litra). Osoby z chorobami układu krążenia powinny spożywać mniej płynów stosownie do swoich możliwości - informuje dr n. med. Dariusz Sobieraj - kierownik oddziału urologii i urologii onkologicznej krośnieńskiego szpitala.

Aparat służy pacjentom w oddziale urologii i urologii onkologicznej w pracowni ESWL od 2011 roku. Szpital w Krośnie wykonuje najwięcej zabiegów tego typu w województwie Podkarpackim i jest wiodącym w tym zakresie w południowo-wschodniej Polsce.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj