KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

2000 wolontariuszy wyjdzie na "Pola Nadziei"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum

Niedziela Palmowa (25.03) tradycyjnie już związana jest z akcją charytatywną "Pola Nadziei". W Krośnie wolontariusze wyjdą na ulice po raz 10. Tym razem zbiórka prowadzona będzie przy udziale ponad 2000 wolontariuszy!

REKLAMA


"Pola Nadziei" są organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie przy udziale Koła Hospicyjno-Charytatywnego, Urzędu Miasta Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, a przede wszystkim uczniów.

"Pola Nadziei" to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. W dniu 6 października - Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej - tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile - symbole życia i nadziei.

Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja, polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol. Od kilkunastu lat  akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza, które prowadzi ją pod patronatem JE Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego.

W Krośnie akcja odbywa się od 10 lat. Jak co roku, rzesza młodych ludzi - uczniów szkół wraz ze swoimi opiekunami - pojawi się na placach i ulicach Krosna, Rymanowa, Dukli, Jedlicza, Iwonicza-Zdroju i wielu innych miejscowości naszego regionu by w zamian za żonkila prosić o datek na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?