Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uczniowie "Budowlanki" w Barcelonie

Uczniowie "Budowlanki" w Barcelonie Fot. archiwum MZS nr 5

Krośnieńska "Budowlanka" realizuje projekt POWER. Uczniowie technikum dokonywali w Barcelonie między innymi pomiarów geodezyjnych, montowali urządzenia energii odnawialnej i urządzali zieleń miejską.

REKLAMAUczniowie klas drugich "Budowlanki", czyli Technikum Nr 6 im Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie na przełomie kwietnia i maja odbyli miesięczne praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach w Hiszpanii, w Barcelonie.

Wyjazd piętnastoosobowej grupy praktykantów pod opieką pani Jolanty Trzebuniak-Mercik oraz Doroty Ślęczki był możliwy dzięki realizacji w szkole projektu  POWER „Europejskie praktyki szansą lepszej pracy" w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia" zawodowego realizowanego ze środków POWER w całości finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Po przygotowaniu językowym, kulturowym i psychologiczno-pedagogicznym uczniowie rozpoczęli pracę w kilku przedsiębiorstwach w Barcelonie.

Technicy budownictwa wykonywali prace remontowo-budowlane w dwóch hostelach w centrum Barcelony. Geodeci pracowali w dwóch firmach geodezyjnych, gdzie wykonywali pomiary i  przygotowywali dokumentację geodezyjną. Technicy urządzeń i systemów energii odnawialnej pracowali w dużym przedsiębiorstwie produkującym biopaliwa, gdzie uczyli się montażu oraz obsługi urządzeń wykorzystywanych w produkcji energii odnawialnej. Technicy architektury krajobrazu natomiast pracowali w trzech różnych przedsiębiorstwach zajmujących się pielęgnacją i zakładaniem terenów zielonych w różnych miejscach w Barcelonie i okolicach.

Krośnieńscy praktykanci dali się poznać jako wzorowi pracownicy - zawsze punktualni, pracowici i zaangażowani, chwaleni przez swoich pracodawców.

W wolnym czasie uczniowie mogli odpocząć na pięknych plażach Barcelony oraz zwiedzić wiele ciekawych i znanych miejsc w mieście i okolicach np. kościół Sagrada Familia, Park Guell czy klasztor w Montserrat.

Pobyt w Barcelonie był czasem spędzonym nie tylko na nabywaniu nowych umiejętności zawodowych, ale także szlifowaniu języka angielskiego, nauce hiszpańskiego i  zdobywaniu nowych doświadczeń życiowych.

(mzs5), red.
Fot. archiwum MZS nr 5

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj