KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piknik wyborczy i parasol na Rynku [FILM]

Piknik wyborczy i parasol na Rynku [FILM] Fot. Piotr Dymiński

W niedzielę, 14 października Rynek Krosna był obszarem wzmożonej aktywności przedwyborczej. Duży piknik zorganizował komitet urzędującego prezydenta. W sąsiedztwie pojawił się stolik i parasol opozycyjnego komitetu.

REKLAMA


Darmowe napoje i popcorn
Samorządne Krosno Piotra Przytockiego zorganizowało na krośnieńskim Rynku piknik wyborczy. Na płycie Rynku pojawił się dmuchany zamek dla dzieci, liczne stoiska z napojami i popcornem, a także stanowisko "malowania twarzy" dla dzieci. Na Rynku umieszczono też duży baner promocyjny komitetu, nie zabrakło występów artystycznych.

Zapłacono
Dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, że za zajęcie terenu pod piknik dostęp do energii elektrycznej komitet zapłacił Miastu odpowiednio 92,25 zł i 13,54 zł. W sumie 105,79 zł. Nie otrzymaliśmy mapki wyznaczającej obszar zajęty pod piknik, ale wiemy, że w praktyce impreza odbywała się po jednej stronie Rynku, od podcieni, aż za studnię. Obszar mógł obejmować około 100m2, lub nieco więcej.
Niedawno nasz portal zajmował się kwestią prowadzenia akcji promocyjnych na Rynku. Zobacz: Krosno: promocja, czy wstyd na Rynku?

Dla porównania, w lipcu na Rynku stanowisko promocyjne z darmową kawą umieścił jeden z prywatnych przedsiębiorców. Ustaliliśmy, że za zajęcie zaledwie 10 m2 i dostęp do energii elektrycznej zapłacił Miastu 188,19 zł.


Podczas wydarzenia, w sąsiedztwie pojawił się stolik i parasol opozycyjnego komitetu, Stowarzyszenia Mieszkańców Krosna.

Obowiązuje zakaz?
Wcześniej, w 2016 roku, odmówiono innej prywatnej firmie umieszczenia stoiska promującego album pokazujący uroki Starego Miasta w Krośnie. Taką decyzje Miejski Konserwator Zabytków, Marta Rymar, uzasadniła na piśmie słowami: "(...) w obrębie Rynku obowiązuje zakaz wprowadzania elementów reklamowych (...)". Ta sama Marta Rymar znalazła się na dużym "elemencie reklamowym" umieszczonym na Rynku w 2018 roku.

Bez zezwolenia?
W czasie pikniku Samorządnego Krosna, komitet Stowarzyszenia Mieszkańców Miasta Krosna rozstawił na Rynku swoje niewielkie stoisko. Według naszych informacji ta forma promocji odbyła się bez jakiegokolwiek zezwolenia.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?