KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zmiany w strefie parkowania. Zapłacisz na Fortecznej

Od 30 października parkowanie na nowym parkingu przy ul. Fortecznej jest płatne. Równolegle Rada Miasta Krosna podjęła uchwałę o wyłączeniu ze strefy odcinka ul. Wojska Polskiego.

REKLAMA


Od wtorku (30.10) parking przy ul. Fortecznej jest już płatny według stawek w II strefie parkowania. Nowy parking mieści 56 samochodów w tym 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Opłatę, pobiera się za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania w wyznaczonych i oznakowanych miejscach parkingowych, w dni robocze od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem świąt).

Stawki opłat za parkowanie pojazdów obowiązujące w II strefie płatnego parkowania:
- 1,00 zł - za połowę pierwszej godziny parkowania,
- 2,00 zł - za pierwszą godzinę parkowania,
- 2,40 zł - za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
- 2,80 zł - za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
- 2,00 zł - za czwartą i każdą następną godzinę.

Budowa parkingu wraz z przebudową ul. Fortecznej oraz schodów łączących ulicę Forteczną z ul. Franciszkańską trwało od września ubiegłego roku do sierpnia 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to 877 tys. zł. Środki finansowe w całości pochodziły z budżetu miasta.

30 października Rada miasta Krosna, na nadzwyczajnej sesji wprowadziła kolejna zmianę w strefie parkowania. Na wniosek lokalnych przedsiębiorców ze strefy wyłączono odcinek ul. Wojska Polskiego od Placu Monte Cassino do skrzyżowania z ul. niepodległości. Zmiana ma poprawić sytuację lokalnych sklepów i punktów usługowych.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?