Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Zakażony młody mężczyzna z gminy Wojaszówka. 69 osób na Podkarpaciu z podejrzeniem SARS-CoV-2

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. iStock

69 osób, podejrzanych o zakażenie koronawirusem, jest aktualnie hospitalizowanych na Podkarpaciu. Wczoraj (20 marca) w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim zanotowano pierwszą osobę, u której stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa. Wójt gminy wydał oświadczenie.

REKLAMA


Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu znajduje się 5911 osób, a 5298 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 69 osób. W piątek, 20 marca w godzinach popołudniowych badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19. przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

- To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Oświadczenia wójta gminy Wojaszówka, Sławomira Stefańskiego:

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta "0" z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.

16 marca na Podkarpaciu z powodu koronawirusa zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna hospitalizowany był w Centrum Medycznym w Łańcucie. W piątek, 20 marca w łańcuckim szpitalu zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć nie jest  wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem, ponieważ przyczyną śmierci 27-latki była sepsa. Zobacz: Zgon w krośnieńskim szpitalu i zakażony młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego

Od początku wdrożenia na Podkarpaciu badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

POLSKA
Dziś rano (21 marca, sobota) odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439. Zmarło 5 osób.

red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj