KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Jakość wykonanych prac - to zgroza". Co dzieje się z kostką na Rynku? [ZDJĘCIA]

"Jakość wykonanych prac - to zgroza". Co dzieje się z kostką na Rynku? [ZDJĘCIA] Fot. zdjęcie nadesłane przez mieszkańca Krosna

Nawierzchnia na krośnieńskim rynku, wciąż zaskakuje swoją jakością... Końcem kwietnia, drogowcy wykonali kolejne poprawki, tym razem na ul. Rynek, tuż za rektoratem Karpackiej Państwowej Uczelni. - Jakość wykonanych prac - to zgroza - mówi jeden z mieszkańców Rynku. Zobaczcie!

REKLAMA


W czerwcu 2019 roku pisaliśmy o fatalnym stanie bruku w zabytkowej części Krosna. Bruk dosłownie się rozjeżdża, kostki poruszają się i wypadają. Problem istnieje nadal, choć krośnieński magistrat i wydział drogownictwa zapewnia, że nawierzchnia ulic w Rynku jest na bieżąco monitorowana.

Jak mówiła w czerwcu 2019 roku Beata Pawłowska-Nicałek - naczelnik wydziału drogownictwa w krośnieńskim urzędzie - Nawierzchnia tych ulic jest na bieżąco monitorowana i w razie konieczności wykonywane są roboty utrzymaniowe polegające m.in. na przełożeniu i wbudowaniu tej samej kostki.

O tym możecie przeczytać tutaj: Krosno: bruk płynie przez stare miasto [ZDJĘCIA, FILM] W tym materiale porównaliśmy nawierzchnię Rynku Krosna, z Rynkiem w Pilźnie.

Tymczasem końcem kwietnia, na drodze obok krośnieńskiej uczelni (Rynek), dokonano naprawy części nawierzchni, również w obszarze, w którym niegdyś były miejsca postojowe dla samochodów. Na jakość wykonania prac zwraca uwagę jeden z mieszkańców Rynku.

- Nie rozumiem zasad działania. Robienie czegoś na sztukę nie przyniesie dłuższego efektu. Jakość wykonania prac - to zgroza. Kostka wystaje. To tak, jakby ktoś nam rzucił kamienie pod nogi. Nie ważne że obok jest chodnik i ktoś może teraz powiedzieć, że nikt nie będzie chodził na nogach tą częścią jezdni. Ale jakie to ma znaczenie? Tu chodzi o jakość prac i wizerunek. Przejechałem przez to "coś" rowerem i samochodem, myślałem, że wyskoczę z siedzeń. Długo władze miasta będą jeszcze tak naprawiać tą nawierzchnie i sztukować defekty? - pisze do redakcji mieszkaniec jednej z kamienic na starówce.

A Wy, co myślicie o kostce na krośnieńskim Rynku?

Zobaczcie również:
- Krecik i chaos w Rynku
- Nowa płyta Rynku - test wytrzymałości
- Zakazać ruchu pojazdów mechanicznych na Rynku w Krośnie

(rdn)
Fot. zdjęcia nadesłane przez mieszkańca Krosna

 • autor: (rdn)

18 komentarzy

 • Bo kamieniarz to je to ktośik

  To tak jak na prędce, to to dość w miare wyrychtowali. Rynki fachowca przy tym nie widać co jedynie to tylko fachurę !!!

  Zgłoś nadużycie Bo kamieniarz to je to ktośik piątek, 05, czerwiec 2020 15:37 Link do komentarza
 • Stefan

  To są jaja z mieszkańców Krosna , kolejna ustawka żeby pokazać że coś się robi a kolesie kase biorą za spartolenie roboty

  Zgłoś nadużycie Stefan środa, 13, maj 2020 16:05 Link do komentarza
 • do gajowy

  To nie jest do końca tak, że tych spraw nie można mieszać. Budżet to worek, ale niestety ma dno i z tego powodu trzeba wybierać co w ramach tego budżetu będzie wykonywane w mieście. Decyzja co należy robić i w jakiej kolejności należy do Rady i Prezydenta. A wnioski oparte o kontrole, wyniki ekonomiczne i opinie mieszkańców powinny być podstawą do planowania następnych inwestycji i remontów. Dokładnie tak jak w rodzinie. Gdy wydasz pieniądze na urlop klasy lux, to w razie awarii samochodu może trzeba będzie przesiąść się do komunikacji miejskiej, a zamiast nowoczesnej pralki trzeba będzie zadowolić się Franią.

  Zgłoś nadużycie do gajowy środa, 13, maj 2020 15:40 Link do komentarza
 • Precz z antychrystem PP

  Wybraliscie stalina i przydupasow komunistycznych to teraz nie narzekajcie. Od 2002 tylko prywata kolesostwo i komuna.

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP środa, 13, maj 2020 06:22 Link do komentarza
 • gajowy

  do Robol
  nie mieszajmy do dróg instytucji kultury. Na krośnieńskich osiedlach jest jeszcze sporo nieutwardzonych błotnistych dróg przy których mieszkają podatnicy. Urzędnicy i Panowie Prezydenci na zebraniach kiwają głowami ze zrozumieniem i mówią że nie wszystko naraz i że nie ma na wszystko. Czy w sytuacji kiedy w mieście są jeszcze drogi gruntowe jak w XIX wieku to zasadna była budowa pasa startowego dla odrzutowców ?
  mydlenie oczu statystykami tzw. operacji lotniczych którymi są również przelot nad lotniskiem i start latawca jest zwyczajnie mało poważne. Dlaczego nie są podawane tak jak na całym świecie :

  1. liczba przewiezionych pasażerów,
  2. liczba wykonanych kompletnych operacji lotniczych (ang: total aircraft operations; przylot i odlot samolotu są liczone jako jedna kompletna operacja lotnicza),
  3. liczbą przewiezionych ton metrycznych towaru (ang.: cargo).
  żaden hejt po prostu napiszcie jak jest

  Zgłoś nadużycie gajowy wtorek, 12, maj 2020 19:14 Link do komentarza
 • halinka

  A lotnisko ile pieniędzy ???

  Zgłoś nadużycie halinka wtorek, 12, maj 2020 18:08 Link do komentarza
 • AMA

  Brak pieniędzy ???
  Etnocentrum 2mln.
  CDS 1.3 mln.

  Zgłoś nadużycie AMA wtorek, 12, maj 2020 18:02 Link do komentarza
 • Grzegorz 12

  A co powiecie o remoncie ulicy Grodzkiej to ta koło Oo Kapucynów był tam kiedyś frytkami. Zamknięta była z miesiąc a po otwarciu ZGROZA!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie Grzegorz 12 wtorek, 12, maj 2020 17:00 Link do komentarza
 • robol

  Złośliwość, arogancja, niechęć i lekceważenie innych ludzi, a szczególnie tych których nie lubimy. Krosno to już naprawdę Ukraina. Gdy są problemy, to zamiast pomysłów na rozwiązanie zaraz pojawia się hejt. Oczywiście zgadzam się, że ulice i chodniki w naszym mieście są miejscami fatalne, ale powodów jest wiele. Podstawowy, to brak pieniędzy na wykonanie wszystkich remontów co powoduje , że roboty wykonywane są wyrywkowo i niestety z materiałów i w zakresie jak pozwalają środki. Druga sprawa, to upór władz, żeby Krosno było miastem kultury, nawet wtedy kiedy już widać, że instytucje jak Centrum Szkła, RCKP , muzea i Etnocentrum generują tylko koszty. Mało osób korzysta, a pracownicy, szczególnie teraz w okresie pandemii zapracowani nie są.... Fajnie, szczególnie kiedy inni pracują. Nie chcę nikogo oceniać ale pewnie pora wybrać , czy podnosić ceny śmieci, czy zlikwidować niepotrzebne stanowiska w tych instytucjach lub zmusić ich pracowników by na siebie zarabiali. Jeśli ktoś chodzi do muzeum to niech za to płaci, kto uczy się fotografii również, wtedy ma to sens. A tak dla zastanowienia, wielu ma pretensje do nauczycieli, że siedzą w domach, a ze nauczania zdalnego zadowolony jest tylko minister. A pomyślmy ilu pracowników np. w kulturze od miesięcy nic nie robi, pobiera wynagrodzenie i pewnie jeszcze ma pretensje , że inni pracują źle lub za mało, bo towar w sklepie za późno, chodnik nierówny, listonosz nie przyszedł....

  Zgłoś nadużycie robol wtorek, 12, maj 2020 15:25 Link do komentarza
 • maniek

  Łajzy z wydziału drogownictwa nie potrafią pionowo osadzić znaku drogowego - Wy chcecie prawidłowej naprawy nawierzchni płyty Rynku?.To autentyczne darmozjady,popaprańcy

  Zgłoś nadużycie maniek wtorek, 12, maj 2020 13:12 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?