Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pociągiem z Jasła do Zagórza

altZawieszone początkiem stycznia połączenia kolejowe na trasie Jasło - Krosno - Zagórz zostaną przywrócone. Po decyzji Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, który nie był w stanie w swoim budżecie uwzględnić wszystkich kosztów związanych z finansowaniem przejazdów, istnieje szansa na zachowanie istniejących połączeń.

REKLAMAWysokie koszty utrzymania połączeń to jeden z powodów podawanych przez Urząd Marszałkowski. Tragiczny stan torowiska wymagający modernizacji to koszt kilkuset milionów złotych. Spółka Przewozy Regionalne chce na ten cel przeznaczyć około 135 mln. Sejmik Województwa na wrześniowym zebraniu przeznaczył na to 105 milionów na lata 2010-2012.

Jak zapewnia Szef sejmowej Komisji Infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz istnieje możliwość uzyskania środków z budżetu państwa w wysokości 2 mln złotych. Poseł Rynasiewicz zaproponował, aby połączenie międzynarodowe Chyrów - Zagórz przedłużyć do Jasła. Teraz wszytko zależy od decyzji Spółki Przewozy Regionalne, nadal prowadzone są rozmowy dotyczące szczegółów planowanych inwestycji.

Ata
Foto: stock

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj