KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pociągiem z Jasła do Zagórza

altZawieszone początkiem stycznia połączenia kolejowe na trasie Jasło - Krosno - Zagórz zostaną przywrócone. Po decyzji Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, który nie był w stanie w swoim budżecie uwzględnić wszystkich kosztów związanych z finansowaniem przejazdów, istnieje szansa na zachowanie istniejących połączeń.

REKLAMA


Wysokie koszty utrzymania połączeń to jeden z powodów podawanych przez Urząd Marszałkowski. Tragiczny stan torowiska wymagający modernizacji to koszt kilkuset milionów złotych. Spółka Przewozy Regionalne chce na ten cel przeznaczyć około 135 mln. Sejmik Województwa na wrześniowym zebraniu przeznaczył na to 105 milionów na lata 2010-2012.

Jak zapewnia Szef sejmowej Komisji Infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz istnieje możliwość uzyskania środków z budżetu państwa w wysokości 2 mln złotych. Poseł Rynasiewicz zaproponował, aby połączenie międzynarodowe Chyrów - Zagórz przedłużyć do Jasła. Teraz wszytko zależy od decyzji Spółki Przewozy Regionalne, nadal prowadzone są rozmowy dotyczące szczegółów planowanych inwestycji.

Ata
Foto: stock

  • autor: Mateusz Głód

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?