KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Powrót do normalności?

Rada miasta Krosna uchwaliła obniżenie opłat za parkowanie w rejonie krośnieńskiej starówki. Nie ma w tym żadnej nowości, stawki wracają do poziomu sprzed 2008 roku. Równocześnie wprowadza się możliwość uiszczenia opłaty tylko za pół godziny parkowania. To także nic nowego, taka możliwość istniała wcześniej, ale Rada poprzedniej kadencji zniosła ją w 2007 roku.

REKLAMA


 alt

Taniej o złotówkę
Dotychczasowy cennik pozostanie na archiwalnych zdjęciach. Zastąpią go nowe stawki opłat. Zgodnie z uchwałą z 25 lutego za parkowanie w rejonie Rynku zapłacimy:

 • 1 zł za pół godziny parkowania,
 • 2 zł za pierwszą godzinę parkowania,
 • 2,40 zł za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
 • 2,80 zł za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
 • 2 zł za czwartą i kolejną rozpoczęta godzinę parkowania

Zmiana dotyczy ulic Sienkiewicza, Franciszkańskiej, Spółdzielczej, Blich, Słowackiego, Szczepanika, Ordynackiej, Kazimierza Wielkiego, Zjazdowej, Portiusa, Pawła z Krosna, Piłsudskiego (na odcinku od Rynku do ul. Podwale) oraz samego Rynku. W efekcie parkując np. przy ul. Kazimierza Wielkiego na pół godziny po zmianie stawek zaoszczędzimy 2 złote.

Nic nowego
To jednak nic nowego. Możliwość uiszczenia opłaty za pół godziny parkowania istniała przed 2007 rokiem. Wtedy zmianę zmuszająca parkujących do opłacenia całej godziny „z góry” argumentowano tym, że część osób oszukuje, to znaczy płaci za pół godziny, a parkuje dłużej. Wtedy za zmianą głosowali niemal wszyscy radni, wyłamał się jedynie Piotr Lenik (Klub Platformy Obywatelskiej). Radny PO stwierdził wtedy, że nie można z góry traktować wszystkich mieszkańców jak oszustów. Argumentował także, że ani taka zmiana, ani podwyżki opłat wcale nie rozwiążą problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego w rejonie Rynku. Rzeczywistość kilku ostatnich lat pokazała, ze najwyraźniej miał rację. Dziś komentuje to krótko: – Nie stało się nic nadzwyczajnego, wracamy do sytuacji sprzed 2007 roku – mówi radny Piotr Lenik.

alt

Wnioskowała „Starówka”
Radni przegłosowali zmiany w opłatach parkingowych na wniosek zawiązanego w ubiegłym roku Stowarzyszenia „Starówka”. – To był nie tylko nasz wniosek – mówi wiceprzewodniczący „Starówki”, Jerzy Nawrocki – Takie były postulaty wielu mieszkańców. Według uzasadnienia uchwały zmiana ma poprawić sytuację podmiotów gospodarczych działających w Rynku i jego najbliższej okolicy. – Sama obniżka opłat za parkowanie nie przesądzi o sukcesie podmiotów gospodarczych działających w starówce – mówi Jerzy Nawrocki. – Jest to jedynie malutki krok w dobrą stronę. Jeżeli mamy ożywić Rynek musimy działać wielotorowo. Wiele takich małych kroków może dać właściwy efekt – dodaje. Stowarzyszenie „Starówka” prowadzi już kolejne działania. Możliwe jest np. zorganizowanie wspólnych godzin otwarcia sklepów w rejonie Rynku czy wspólna promocja podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w rejonie krośnieńskiej starówki.

SPRAWDŹ WYKAZ PARKINGÓW I PARKOMETRÓW

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński, archiwum portalu

 • autor: Piotr Dymiński

6 komentarzy

 • Józek

  Krosno24 się zbłaźniło pisząc, że opłaty za pół godziny to "nowość" i teraz Olka24 zazdrość zżera :)

  Zgłoś nadużycie Józek wtorek, 01, marzec 2011 21:19 Link do komentarza
 • piterPIERWSZY

  byłym milicjantom Anatolom przyjaciołom Staszka "świętego" już podziękujemy !
  i według mnie ta zmiana też jest dobra, chcę wyskoczyć do bankomatu na 10/15 minut a wcześniej płaciłem za godzinkę , teraz zapłacę za pół godziny !

  Zgłoś nadużycie piterPIERWSZY wtorek, 01, marzec 2011 19:18 Link do komentarza
 • elKopyt

  Dobre rozwiązanie, też wpadam na Rynek na chwilę, np do piekarni i nie lubię płacić za całą godzinę.

  Osoba która pisze w kółko to samo pod różnymi nikami( tym razem jako Olek24), niech się nad nami wszystkimi zlituje i da już w końcu spokój, bo ile można??

  Zgłoś nadużycie elKopyt wtorek, 01, marzec 2011 19:09 Link do komentarza
 • abracadabra

  Olek24 - hmm z tym 24 to niczym jaki fan konkurencyjnego portalu.. ale czy ty skonczyles chociaz podstawowke?? bo na tym szczeblu nauki dzieci ucza sie czytac ze zrozumieniem chocby, te twoje wnioski o red ze byl kandydatem pisu, to smiech na sali, bo nie pojmuje co ma piernik do wiatraka procz tej samej liczby liter, a i zadnego zwiazku z artykulem.wez ty sie ogarnij i nieodstawiaj partyzantki, bo po prostu matola z siebie robisz.

  Zgłoś nadużycie abracadabra wtorek, 01, marzec 2011 18:17 Link do komentarza
 • PO_tworn

  No, a nie bardzo rozumiem czy jest tu coś o PiS w artykule? Raczej PO występuje bo piszą o Panu Radnym Piotrze.
  Trochę Ci nie wyszedł komentarz Olek24, kolejny zbłaz...:D

  A co do parkingów to jestem za, ja nieraz jade zapłacić rachunek do Orange czy też do Aliorbank i zajmuje mi to 15 min a musze płacić za godzine...

  Zgłoś nadużycie PO_tworn wtorek, 01, marzec 2011 17:46 Link do komentarza
 • Olek24

  Gość, który pisze artykuły o działaniach radnych powinien jasno zaznaczyć, że jest byłym kandydatem PiS do Rady Miasta. Wtedy jest przejrzystość. I wszyscy wiedzą, że to KrosnoPiSiti.

  A co do obniżek cen za parkowanie. Będzie jeszcze gorzej. To nic nie zmieni. Wyłączcie Rynek z ruchu całkiem, to zobaczycie od razu efekty.

  Zgłoś nadużycie Olek24 wtorek, 01, marzec 2011 17:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?